Зелене живцювання

На розсаднику Крушельницького лісництва настає важлива пора - зелене живцювання декоративних порід.

Живцювання – спосіб вегетативного розмноження рослин з використанням регенераційної здатності окремих частин рослини (стебло, листок, корінь). Частини рослини, використовувані для цієї мети, називають живцями. Саме цей спосіб розмноження рослин найчастіше використовується, щоб отримані сорти і форми були максимально схожі на материнські.

Основною запорукою успішного живцювання будь-якого виду рослин є своєчасне проведення цієї процедури, тобто правильний вибір строку відповідно з урахуванням кліматичних умов, календарних строків зростання і здеревіння рослини.

Із хвойних порід в лісництві живцюють кипарисовик булеварда і лавсона, тис, тую західну різних форм, тую східну, ялівці різних форм, ялину канадську. З листяних порід – бересклет і самшит.

Після укорінення за молодими живцями будуть доглядати, доки вони стануть окрасою чиєїсь садиби чи парку за помірними та доступними цінами від виробника.

 

Ігор КОРЧИНСЬКИЙ,

Помічник лісничого Крушельницького лісництва

НПП «Сколівські Бескиди»

Новини

«Лелека – символ України»

На території рекреаційної ділянки «Дубравка» працівники Парку провели екологічний урок для школярів Сколівської ЗЗСО І-ІІІ ст. №3. Учні переглянули відео про чорного та білого лелеку, збагатили свої знання про поширення, поведінку, харчування та їхню користь у природі. Під час виконання фізкультхвилинки відтворили рухи лелеки, грали в гру «Нагодуй лелеченя». На завершення школярі зробили аплікацію «Лелека».

  • Без категорії
  • Екоосвіта

НАУКОВИЙ ЗВІТ 2023

Науковим відділом Парку підготовлено та видано 24-ий том Літопису природи, в якому узагальнено основні результати роботи за 2023 рік. У Літописі наведено характеристику пробних площ, зафіксовано метеорологічні явища, гідрологічні дослідження, подано результати досліджень видового складу кажанів, таксономічного різноманіття безхребетних, підведено основні підсумки накової та науково-освітньої діяльності.

  • Без категорії
  • Інформація

Екскурсія в світ комах

В рекреаційній ділянці Павлів потік фахівці Парку для учнів 4 класу Сколівської ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 імені Стефанії Вітрук провели цікаву пізнавальну екскурсію «Світом комах». Розповіли дітям, що на Землі живе безліч різних комах, більшість із них вміє літати, саме вони запилюють рослини.

  • Без категорії
  • Екоосвіта