Новини

  Всі
Очистити фільр
img

Яким побачимо Парк через 10 років

Проведено першу робочу зустріч зацікавлених сторін та громадськості з питань розробки Проекту організації території – основного документу, що визначає стратегію розвитку національного природного парку «Сколівські Бескиди» на 10 років. Розробником Проекту є Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина) у співпраці з адміністрацією Парку та представниками зацікавлених сторін.

 • Інформація
img

Ошатні шовкохвостики

З настанням холодів та перших снігопадів у населених пунктах, садах, вздовж автодоріг можна спостерігати зграйки «нарядних» пташок – омелюхів звичайних, які прилітають у наші краї для зимівлі. Яскрава пташка, що має густе, пухнасте пір՚я, великий чубчик на голівці і схожа розмірами на шпака. Птахам найбільше подобаються дерева й чагарники з яскравими соковитими плодами, особливо ті, які тримаються на гілках пізньої осені й узимку, допомагаючи їм пережити тривалі періоди негоди (плоди калини, глоду, горобини, шипшини).

 • Фауна
img

Допомога природі

Людина — частина природи. Але у людини є можливість змінювати її. Від неї залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. У Сколівській ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 був проведений урок-гра «Як я можу допомогти природі?». Під час заняття учні грали в ігри «Хто я?», «Бінго». В книгу скарг та пропозицій вносили свої записи щодо збереження та відновлення природи. Для закріплення матеріалу школярі у парах відображали «коли Земля хворіє та радіє». На гілці побажань відтворили свої емоції, які дістали під час уроку.

 • Екоосвіта
img

Всесвітній день Рециклінгу

Сьогодні, 15 листопада, у світі відзначають Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки сировини. Головна мета свята — привернути увагу влади, громадськості та промислових структур до цієї теми. У сучасному світі проблема накопичення відходів стоїть особливо гостро. У приміщені еколого-просвітницькому центрі при Крушельницькому лісництві проведений майстер-клас для учнів шкільного лісництва на тему «Друге життя відходів».

 • Екоосвіта
img

Вовк у прислів’ях

Ставлення людей до вовків різне і суперечливе. Одні міфології стверджують, що вовк є найвищим символом свободи, самостійності та безстрашним у тваринному світі, який бореться до перемоги або до смерті. Не підбираючи падаль – є символом чистоти. Він живе у одній парі і є прикладом у вихованні своїх вовченят. Інші міфології стверджують егоїзм, ненажерливість, жадібність, дивна здатність голодувати не витрачаючи сили і енергію. Ці риси відображаються у прислів'ях.

 • Фауна
img

На лінію фронту

В благословенний день Архангела Михаїла – захисника вояків і лицарів – адміністрація Національного природного парку «Сколівські Бескиди» добровільно передала для потреб військової частини ЗСУ, черговий автомобіль Hyundai TUCSON – 2.0 D. В цій частині проходить військову службу працівник нашого Парку – Михайло ЗАХАРЧИН.

 • Інформація
img

Війна та навколишнє середовище

6 листопада – Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів. Він був заснований 6 листопада 2001 року Генеральною Асамблеєю ООН з метою залучення уваги до екологічних наслідків війни . Повномасштабне вторгнення росії до України з 24 лютого 2022 року вже завдало та продовжує завдавати величезної шкоди навколишньому середовищу. Саме на таку тему проведені два еко-уроки з учнями шкільного лісництва. Під час занять школярі висловлювали свої думки про збереження та відновлення природи.

 • Екоосвіта
img

Ветеринарний нагляд

На виконання програми підтримки майданської субпопуляції бізона європейського (зубра) в Сколівських Бескидах працівниками Сколівської державної лікарні ветеринарної медицини в рамках ветеринарного супроводу даної програми було нещодавно проведено дезінфекцію підгодівельних майданчиків і біоспоруд для підгодівлі тварин у осінньо-зимовий період.

 • Інформація
img

Партнерство – наука і практика

Цього тижня підписано важливу угоду між національним природним парком «Сколівські Бескиди» та Львівським державним університетом фізичної культури імені Івана Боберського про наукову та творчу співпрацю. Дана угода передбачає науково-методичну та практичну допомогу при здійсненні еколого-освітньої, природоохоронної, рекреаційної діяльності Парку. Студенти та аспіранти університету будуть проходити виробничі і переддипломні практики, а також мати можливість досліджувати та збирати матеріали, для виконання дисертаційних робіт.

 • Інформація
img

Природа навколо нас

Все, що оточує нас, належить до володінь природи: ліс, річка, гори, пташки, звірі, риба... Природа є джерелом життя на землі. Днями, для учнів шкільного лісництва Сколівського ЗЗСО І-ІІІ ст. №3, був проведений урок-гра «LG – еврика» на тему «Природа НПП «Сколівські Бескиди».

 • Екоосвіта
img

Бурий бешкетник

Цими вихідними ведмідь завітав до однієї пасіки за селом Крушельниця. Любитель солоденького розбив вулик з бджолами, котрі вже були готові до зими. Це не перший випадок на цій пасіці, адже вона знаходиться поблизу лісу та далеко від людських помешкань.

 • Фауна