Під час грози

Памятка безпеки під час грози, блискавки,

злив та шквального вітру

Вирушаючи на відпочинок у природніх умовах, слідкуйте за прогнозом погоди та штормовими попередженнями.

Як уберегтися від грози, блискавки, злив та шквального вітру:

 

 1. Не можна ховатися від зливи під деревом: воно притягує блискавки. Крім того, є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатись під натиском вітру. Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, металевих веж, опор електропередач.
 2. У лісі не ховайтеся від грози на підвищенні. Тримайтеся місця, де низькі дерева. Ні в якому разі не бігайте. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводять розряд електрики, найменше – верба, клен та кущі.
 3. В полі знайдіть заглиблення в землі. Не лягайте, краще присісти, щоб мати якомога менше площі прилягання до землі. На галявині шукайте  ділянку молодняку.
 4. Якщо вас двоє, троє чи більше,- не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся поодинці
 5. Не можна купатися у водоймах під час грози.
 6. Не телефонуйте з мобільного телефону, навіть якщо страшно і хочеться підтримки близьких. Пам’ятайте, що єдиний правильний вчинок – негайно вимкнути телефон, адже є велика загроза влучання блискавки.

Перша допомога при ударі блискавки:

 • покладіть постраждалого на тверду поверхню в горизонтальне положення.
 • зателефонуйте 103.
 • якщо в людини є просто шок (втрата мови, свідомості), спробуйте вивести її з шокового стану (маєте з собою нашатир – давайте).
 • якщо удар блискавки був прямим і сильним – мусите якнайшвидше зробити штучне дихання методом рот-в-ніс або рот-у-рот і непрямий масаж серця.
 • робіть реанімацію без зупинок, оскільки маєте лише 10, максимум 15 хвилин, після чого шанси на порятунок дуже мізерні.
 • у жодному разі не можна закопувати потерпілого в землю! Земля не «витягає струм», навпаки, вона є добрим провідником. Ви лише втратите дорогоцінний час!
 • постраждалому потрібно багато пити рідини.

Якнайшвидше потрібно звернутися до найближчого медичного пункту, де лікарі нададуть всю необхідну допомогу

ВІДВІДУВАЧІ ПАРКУ НЕСУТЬ ОСОБИСТУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

ЗА ДОТРИМАННЯ ДАНИХ ВИМОГ БЕЗПЕКИ