Фауна

Тваринний світ

Тваринний світ Сколівських Бескидів досить різноманітний. Тут зосереджено багато видів тварин, занесених до Червоної книги України, зокрема: зубр, бурий ведмідь (що є емблемою парку), видра, рись, кіт лісовий, горностай та ін. З  парнокопитних найбільш чисельним є олень благородний, який за часів Австро-Угорщини був візитівкою Сколівщини. Завдячуючи тодішнім власникам тутешніх лісів – братам баронам Гредлям полювання на оленя славилося на всю Європу. Також  поширеною є козуля європейська та кабан дикий. Досить часто можна побачити сліди вовка, який на території парку здебільшого є мігруючим. Завдяки Програмі з відновлення зубра європейського, чисельність його стабільно збільшується.

Олень благородний
Козуля
Рись
Зубри
Глушець
Лелека чорний

Із земноводних у букових лісах трапляються саламандра плямиста, а у вологих екотопах - тритони альпійський і карпатський.

Веретільниця
Гадюка звичайна
Ящірка прудка

З ряду рукокрилих зареєстровано 21 вид: нічниці велика і водяна, вухань звичайний, вечірниця дозірна, кажан пізній, широковух європейський та інші. Часто в лісостанах спостерігаються представники ряду комахоїдних: їжак білочеревий, кріт європейський, кутора мала, бурозубки звичайна і мала.

Нiчниця водяна
Широковух eвропейский
Пiдковик малий

Значне різноманіття біотопів на території парку зумовлює багатий видовий склад птахів. Найширше представлені горобині, зокрема – лісові види птахів (дрозди, зяблик, вівчарики, вільшанка, лісовий щеврик, вівсянка звичайна та ін.). Серед денних хижих птахів за чисельністю переважає канюк. Досить часто трапляються яструби великий і малий, осоїд, боривітер звичайний. На території парку гніздяться орел-карлик та підорлик малий, які є рідкісними видами хижих птахів у Бескидах.

З куроподібних трапляються глушець, орябок, куріпка сіра. Великі птахи з ряду голінастих представлені трьома видами - сіра чапля, білий та чорний лелеки.

На території парку зареєстроване гніздування сов сірої та довгохвостої, сичів хатнього та волохатого, сичика-горобця, пугача. Виявлені всі види дятлоподібних фауни України: крутиголовка, великий строкатий, середній, малий, білоспинний, сірійський, трипалий, чорний, сивий і зелений.

Вiвсянка_звичайна
Дрiзд_чорний
Зяблик
Коноплянка
Пронурок
Снiгур

У річках водиться близько 20 видів риб. Досить чисельними є форель струмкова, ялець звичайний, верховодка, бистрянка звичайна, гольян звичайний; зрідка трапляються марени звичайна і балканська, щипівка золотиста, бабець строкатоногий. Навесні у річки парку на нерест заходить підуст.