Фауна

Тваринний світ

Тваринний світ Сколівських Бескидів досить різноманітний. Тут зосереджено багато видів тварин, занесених до Червоної книги України, зокрема: зубр, бурий ведмідь (що є емблемою парку), видра, рись, кіт лісовий, горностай та ін. З  парнокопитних найбільш чисельним є олень благородний, який за часів Австро-Угорщини був візитівкою Сколівщини. Завдячуючи тодішнім власникам тутешніх лісів – братам баронам Гредлям полювання на оленя славилося на всю Європу. Також  поширеною є козуля європейська та кабан дикий. Досить часто можна побачити сліди вовка, який на території парку здебільшого є мігруючим. Завдяки Програмі з відновлення зубра європейського, чисельність його стабільно збільшується.

Олень благородний
Козуля
Рись
Зубри
Глушець
Лелека чорний

Із земноводних у букових лісах трапляються саламандра плямиста, а у вологих екотопах - тритони альпійський і карпатський.

Веретільниця
Гадюка звичайна
Ящірка прудка

З ряду рукокрилих зареєстровано 21 вид: нічниці велика і водяна, вухань звичайний, вечірниця дозірна, кажан пізній, широковух європейський та інші. Часто в лісостанах спостерігаються представники ряду комахоїдних: їжак білочеревий, кріт європейський, кутора мала, бурозубки звичайна і мала.

Вечірниця руда
Вухань звичайний
Кажан пізній
Лилик двоколірний
Нічниця велика
Нічниця водяна
Нічниця північна
Підковик малий
Широковух європейський

Значне різноманіття біотопів на території парку зумовлює багатий видовий склад птахів. Найширше представлені горобині, зокрема – лісові види птахів (дрозди, зяблик, вівчарики, вільшанка, лісовий щеврик, вівсянка звичайна та ін.). Серед денних хижих птахів за чисельністю переважає канюк. Досить часто трапляються яструби великий і малий, осоїд, боривітер звичайний. На території парку гніздяться орел-карлик та підорлик малий, які є рідкісними видами хижих птахів у Бескидах.

З куроподібних трапляються глушець, орябок, куріпка сіра. Великі птахи з ряду голінастих представлені трьома видами - сіра чапля, білий та чорний лелеки.

На території парку зареєстроване гніздування сов сірої та довгохвостої, сичів хатнього та волохатого, сичика-горобця, пугача. Виявлені всі види дятлоподібних фауни України: крутиголовка, великий строкатий, середній, малий, білоспинний, сірійський, трипалий, чорний, сивий і зелений.

Вiвсянка_звичайна
Дрiзд_чорний
Зяблик
Коноплянка
Пронурок
Снiгур

У річках водиться близько 20 видів риб. Досить чисельними є форель струмкова, ялець звичайний, верховодка, бистрянка звичайна, гольян звичайний; зрідка трапляються марени звичайна і балканська, щипівка золотиста, бабець строкатоногий. Навесні у річки парку на нерест заходить підуст.