Прилітають лелеки

19 березня, вважається днем, коли прилітають із теплих країв лелеки.  До цих пернатих наш народ завжди шанобливо ставився. Він — один із символів України.

Вважається, що лелече гніздо на подвір’ї приносить щастя, удачу та добробут.  Лелеки, журавлі, бузьки, чорногузи — як тільки українці не називають біло-сірих птахів. Орнітологи іменують їх найбільш консервативними птахами, адже час їхнього прильоту завжди припадає на третю декаду березня.

В межах нацпарку погодні умови не завжди теплом зустрічають пернатих друзів. Чи не щорічно березневі примхи супроводжуються випаданням снігу та морозними ранками. Тому, лелекам важко добувати їжу. Бажаючим підгодувати виснажених птахів потрібно знати, що вони живляться переважно дрібними тваринами. Зерна не варто давати птахам, краще несолена дрібна риба, дрібно порізане м'ясо або субпродукти.

Бережіть цих добрих мирних птахів. Вони приносять щастя.

 

Андрій ЛУЦІВ

провідний інженер з охорони тваринного світу

Новини

У світі комах

У Сколівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №3, для учнів шкільного лісництва проведений екологічний урок «Різноманітність комах у природі». Школярі збагатили свої знання про комах (спосіб життя, будову тіла); формували елементарну уяву про цілісність живої природи. Завдяки іграм вчилися вільно оперувати раніше здобутими знаннями та вміннями в умовах інтеграції різних видів навчальної діяльності. Під час уроку були використані контейнери для комах зі збільшувальними стіклами, макети розвитку комах, лупа.

  • Екоосвіта