Поляна мрій

      Річка Кам'янка - найбільш мальовнича водна артерія Сколівщини. Бере початок поблизу відомої вершини гори Лопата. Протікає повз однойменне село Кам'янка та спадає в річку Опір. Довжина річки 11 км, в ній налічується  5 водоспадів з яких 2 на території НПП «Сколівські Бескиди».

Найбільший по величині, найвідоміший  і найкрасивіший з них є під назвою  «Водоспад на річці Кам'янка»,  висота падіння води сягає 6 метрів.

Другий водоспад, що на території національного парку нарекли  назвою «КОМ»  (Кам'янецький особливий миловидний), висота падіння води 4 метри.

Кам'яна глиба, що застеляє лицеву сторону водоспаду, в його ансамблі явно лишній елемент, як «ком у горлі».

«Come» в перекладі з англійської «йди сюди» - наче запрошує.

На дивовижних водоспадах туристичні принади не закінчуються. Тут  є ще потаємні місця. Так, між водоспадами русло річки роздвоюється утворюючи між берегами диво-поляну.  Старожили пригадують на цьому місці «лісничівку». А місцеві мольфари пов'язують це місце з чудодійними властивостями і називають «Поляна мрій». За їхніми твердженнями хто вперше ступить на поляну правою ногою і загадає мрію - кажуть обов'язково збудиться.

Працівники дільниці рекреації нацпарку в особливий спосіб позначили цю потаємну точку. Достатньо перейти через ново облаштований дерев'яний місток і загадати позитивну, благородну мрію.

Спокій  і чуда «Поляни мрій» оберігають два ведмеді – силачі світу Бескид.

Для перепочинку відвідувачів встановлено три альтанки, для дітей ігровий майданчик з гіркою та лавочками.

Переночувати можна  у наметах, тихого літнього вечора заварити запашного трав'яного чаю, погомоніти з друзями у розведеного багаття  і шумі спадаючих водоспадів. Вогонь і вода… А ще зоряне небо…

Запрошуємо відвідати…

 

 Дільниця рекреації та благоустрою

 НПП «Сколівські Бескиди»