Поляна мрій

      Річка Кам'янка - найбільш мальовнича водна артерія Сколівщини. Бере початок поблизу відомої вершини гори Лопата. Протікає повз однойменне село Кам'янка та спадає в річку Опір. Довжина річки 11 км, в ній налічується  5 водоспадів з яких 2 на території НПП «Сколівські Бескиди».

Найбільший по величині, найвідоміший  і найкрасивіший з них є під назвою  «Водоспад на річці Кам'янка»,  висота падіння води сягає 6 метрів.

Другий водоспад, що на території національного парку нарекли  назвою «КОМ»  (Кам'янецький особливий миловидний), висота падіння води 4 метри.

Кам'яна глиба, що застеляє лицеву сторону водоспаду, в його ансамблі явно лишній елемент, як «ком у горлі».

«Come» в перекладі з англійської «йди сюди» - наче запрошує.

На дивовижних водоспадах туристичні принади не закінчуються. Тут  є ще потаємні місця. Так, між водоспадами русло річки роздвоюється утворюючи між берегами диво-поляну.  Старожили пригадують на цьому місці «лісничівку». А місцеві мольфари пов'язують це місце з чудодійними властивостями і називають «Поляна мрій». За їхніми твердженнями хто вперше ступить на поляну правою ногою і загадає мрію - кажуть обов'язково збудиться.

Працівники дільниці рекреації нацпарку в особливий спосіб позначили цю потаємну точку. Достатньо перейти через ново облаштований дерев'яний місток і загадати позитивну, благородну мрію.

Спокій  і чуда «Поляни мрій» оберігають два ведмеді – силачі світу Бескид.

Для перепочинку відвідувачів встановлено три альтанки, для дітей ігровий майданчик з гіркою та лавочками.

Переночувати можна  у наметах, тихого літнього вечора заварити запашного трав'яного чаю, погомоніти з друзями у розведеного багаття  і шумі спадаючих водоспадів. Вогонь і вода… А ще зоряне небо…

Запрошуємо відвідати…

 

 Дільниця рекреації та благоустрою

 НПП «Сколівські Бескиди»

Новини

Яким побачимо Парк через 10 років

Проведено першу робочу зустріч зацікавлених сторін та громадськості з питань розробки Проекту організації території – основного документу, що визначає стратегію розвитку національного природного парку «Сколівські Бескиди» на 10 років. Розробником Проекту є Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина) у співпраці з адміністрацією Парку та представниками зацікавлених сторін.

  • Інформація

Ошатні шовкохвостики

З настанням холодів та перших снігопадів у населених пунктах, садах, вздовж автодоріг можна спостерігати зграйки «нарядних» пташок – омелюхів звичайних, які прилітають у наші краї для зимівлі. Яскрава пташка, що має густе, пухнасте пір՚я, великий чубчик на голівці і схожа розмірами на шпака. Птахам найбільше подобаються дерева й чагарники з яскравими соковитими плодами, особливо ті, які тримаються на гілках пізньої осені й узимку, допомагаючи їм пережити тривалі періоди негоди (плоди калини, глоду, горобини, шипшини).

  • Фауна

Допомога природі

Людина — частина природи. Але у людини є можливість змінювати її. Від неї залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. У Сколівській ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 був проведений урок-гра «Як я можу допомогти природі?». Під час заняття учні грали в ігри «Хто я?», «Бінго». В книгу скарг та пропозицій вносили свої записи щодо збереження та відновлення природи. Для закріплення матеріалу школярі у парах відображали «коли Земля хворіє та радіє». На гілці побажань відтворили свої емоції, які дістали під час уроку.

  • Екоосвіта