ОГОЛОШЕНО КОНКУРС

В рамках виконання програми  «Збереження етнокультурної  спадщини на території   НПП «Сколівські Бескиди» оголошується конкурс на кращу пасхальну писанку.

Організатори конкурсу: Національний природний парк «Сколівські Бескиди», відділ освіти, молоді та спорту Сколівської міської ради, відділи освіти, культури, молоді та спорту Козівської та Славської ТГ.

 Головною метою конкурсу: збереження українських традицій;  пошук і підтримка талантів серед шкільної молоді;  розвиток декоративно-прикладного мистецтва.

  Основними завданнями конкурсу:  виховувати повагу до традицій і звичаїв українського народу;   формувати інтерес до історичного минулого, його легенд та вірувань;   прищепити любов до народного мистецтва (писанкарства);  виховувати естетичний та художній смак, любов і повагу до рідної культури;   розвивати учнівську творчість і фантазію.

Номінація конкурсу:

  • Патріотична писанка, Крашанки – мальованки.

Оформлення матеріалів: на конкурс подаються писанки, виконані традиційним способом (за допомогою воску і фарбників на видутому яйці або на деревяних основах). Писанки, виконані в інших техніках на конкурс прийматися не будуть.

У конкурсі передбачено 2 вікові категорії  1-4 класи і 5-11 класи.

Виконавці найкращих великодніх писанок будуть нагороджені грошовими преміями в кожній номінації.

Писанки, подані на конкурс, поверненню не підлягають і будуть використані для популяризації українських традицій  та звичаїв в еколого-просвітницькому центрі Бутивлянського лісництва та благодійних аукціонах.

Кінцевий термін подачі писанок на конкурс 29 квітня 2024 року. Підведення підсумків    30  квітня 2024 року.

 

Прес-служба

НПП  «Сколівські Бескиди»

Новини

МАНДРІВНИК – У НАС НОВИЙ ПУТІВНИК

Національний природній парк випустив для відвідувачів та туристів території цікавий путівник. У ньому міститься корисна інформація про найцікавіші природничі об’єкти парку, еколого-просвітницькі центри, що варто відвідати та рекреаційні ділянки, де можна відпочити. В путівнику міститься розгорнута карта з мережею туристичних шляхів з індивідуальними Q-R кодами, при скануванні яких на інтернет-ресурсі можна отримати повну інформацію.

  • Інформація

«Прадерево життя»

Наші предки вважали вербу священним деревом. Вона була символом родинного вогнища. При буревiях проти вiтру кидали вербову гiлочку, яка зупиняла бурю. Магiчнi властивостi вербi приписували завжди. З'їденi рано навеснi вербовi сережки оберiгали людей вiд лихоманки та зубного болю.

  • Флора

Семінар «Інтерпретація природи»

Семінар «Інтерпретація природи» 15-17 квітня на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди» відбувся семінар “Інтерпретація природи”, організований Франкфуртським зоологічним товариством в Україні (FZS) Ukraine за участю учасників 4 національних парків “Сколівські Бескиди”, “Ужанський”, “Синевир”, “Зачарований край” . В ході семінару учасники навчалися розробки інтерпретаційних програм, практикували проведення цікавих екскурсій, здобували новий досвід. який буде використовуватись в подальшій екоосвітній роботі.

  • Екоосвіта