Маленькі трудівниці

Серед комах, що мешкають на планеті, саме бджола є найкориснішою для людини. Бджоли не тільки запилюють рослини, вони ще дарують цінні продукти: мед, маточне молочко, бджолину отруту, прополіс, пергу, віск, – які є природними антибіотиками.

Життя цієї комахи – це справжній подвиг, протягом якого робоча бджола виробляє близько 0.8 грам меду,  що становить 1/12 чайної ложки.

Бджоли є природженими математиками. Соти, які вони будують, мають дуже міцну конструкцію, а ще дуже точно дотримуються розмірів, кут комірки завжди дорівнює 109 * 28 градусів. Першим та основним матеріалом, для їх «будівництва» є віск, що виробляється спеціальними залозами.

Знаменитий фізик Альберт Ейнштейн сказав: «Після вимирання всіх бджіл людство протягне всього  чотири роки». З цим похмурим пророцтвом важко не погодитися,бо більше третини агрокультур не виживуть без запилення.

Науковий відділ

Новини

Наші пернаті друзі

Птахи — невід’ємна частина живої природи, їх потрібно любити і берегти не лише тому, що вони корисні, а й тому, що вони переповнюють наше буденне життя масою позитивних емоцій. Спостерігаючи за ними, особливо навесні, ми отримуємо величезну естетичну насолоду. Пернаті — це не лише користь, а й краса. А краса, як відомо, врятує світ.

  • Фауна
  • Без категорії

У світі комах

У Сколівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №3, для учнів шкільного лісництва проведений екологічний урок «Різноманітність комах у природі». Школярі збагатили свої знання про комах (спосіб життя, будову тіла); формували елементарну уяву про цілісність живої природи. Завдяки іграм вчилися вільно оперувати раніше здобутими знаннями та вміннями в умовах інтеграції різних видів навчальної діяльності. Під час уроку були використані контейнери для комах зі збільшувальними стіклами, макети розвитку комах, лупа.

  • Екоосвіта