Гриб-загадка

Гриб веселка звичайна, гриб-загадка у наших предків цінувався в буквальному значенні слова на вагу золота.

Росте чудо-гриб у змішаних і листяних лісах, серед опалого і гниючого листя, деревини або хвої. Хитра веселка виділяє, неприємний запах для залучення комах, через що він отримав ще одну назву «смердючка». Ошукані мухи з розчаруванням летять від гриба, несучи на своїх лапках його частинки, за допомогою чого відбувається розмноження.

Іноді галявинка буває суцільно усипана ще недозрілими яйцями веселки, схожими на сірі яйця в м’якій шкірці. Вже дозрілі веселки – з білосніжними ніжками висотою 10-20 см з дивовижним темно-зеленим ковпачком і темними калюжками слизової рідини – миттєво розтікаються після свого дозрівання. Цикл росту і дозрівання веселки менше доби. А у яйця веселки  ще менше – кілька годин. За швидкістю зростання веселка – рекордсмен серед грибів. За 15 хвилин ніжка виростає на 10 сантиметрів, за що  цей дивовижний гриб потрапив у книгу рекордів Гіннесса.

 

 

Науковий відділ

НПП «Сколівські Бескиди»

Новини

Яким побачимо Парк через 10 років

Проведено першу робочу зустріч зацікавлених сторін та громадськості з питань розробки Проекту організації території – основного документу, що визначає стратегію розвитку національного природного парку «Сколівські Бескиди» на 10 років. Розробником Проекту є Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина) у співпраці з адміністрацією Парку та представниками зацікавлених сторін.

  • Інформація

Ошатні шовкохвостики

З настанням холодів та перших снігопадів у населених пунктах, садах, вздовж автодоріг можна спостерігати зграйки «нарядних» пташок – омелюхів звичайних, які прилітають у наші краї для зимівлі. Яскрава пташка, що має густе, пухнасте пір՚я, великий чубчик на голівці і схожа розмірами на шпака. Птахам найбільше подобаються дерева й чагарники з яскравими соковитими плодами, особливо ті, які тримаються на гілках пізньої осені й узимку, допомагаючи їм пережити тривалі періоди негоди (плоди калини, глоду, горобини, шипшини).

  • Фауна

Допомога природі

Людина — частина природи. Але у людини є можливість змінювати її. Від неї залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. У Сколівській ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 був проведений урок-гра «Як я можу допомогти природі?». Під час заняття учні грали в ігри «Хто я?», «Бінго». В книгу скарг та пропозицій вносили свої записи щодо збереження та відновлення природи. Для закріплення матеріалу школярі у парах відображали «коли Земля хворіє та радіє». На гілці побажань відтворили свої емоції, які дістали під час уроку.

  • Екоосвіта