Журавлине озеро

Озеро Журавлине ("Мертве") розташоване поблизу водоспаду Кам’янка, знаходиться на висоті  620 м.н.р.м. та  має неправильну овальну форму завдовжки близько 50 м.

Народна назва "Мертве озеро", мабуть виникла тому, що в ньому, начебто, нічого не росте і немає жодної живої істоти. Але якщо уважно подивитися у воду, то можна побачити, що озеро – живе. В намулі метушаться представники членистоногих, зокрема невеликі, майже прозорі рачки, пропливають личинки бабок. На гілках дерев, які затонули в озері, ліниво рухають плавниками тритони.

Озеро Журавлине - унікальний  природоохороний об'єкт, що  отримав назву від журавлини болотної, яка росте тут на оліготрофному сфагновому торфовищі. Поруч з журавлиною зростають рідкісні в Бескидах пухівка, осока багнова, росичка круглолиста. М'який, на перший погляд надійний, але на справді зрадливий килим утворюють кілька видів сфагнових мохів. Це торфовище дуже підступне, оскільки під шаром торфу залягає трясовина, в яку легко потрапити і з якої практично неможливо виборсатися. Тут потрібно поводитися дуже обережно, щоб не трапилося біди – на поверхню болота заходити категорично заборонено.