5041 Туристичний шлях «Павлів потік – водоспад Кам’янка»

Туристичні шляхи
  • Складність

    не складний
  • Протяжність

    4,8 км
  • Тривалість

    2 год
  • Початок маршруту N49.029358 E23.51074

    img

    Павлів потік Інформаційний стенд

    Переглянути на карті
  • Святилище (язичницький жертовник)

    img

    Унікальну пам’ятку дохристиянського періоду – святилище IX-X століть – львівські археологи відкрили ще 1988 році. Після пошукових досліджень спеціалісти Верхньодністрянської археологічної експедиції довели культове призначення пам’ятки. Вченим вдалося визначити основні елементи святилища. Воно складалося з капища конусоподібної форми висотою до трьох метрів і нахиленого до поверхні майданчика діаметром 7,5 метра. Підніжжя капища оточували плоскодонний рів і ритуальний вал, що є характерною ознакою такого типу пам’яток. Оскільки в гірській місцевості культурний шар доволі невеликий на глибині всього лише 0,4-0,45 м від рівня сучасної поверхні виявлено вимощений кам’яними плитами майданчик, на якому тисячу років тому наші предки приносили жертви своїм божествам. Знайдені на валу перепалена глина та уламки глиняного посуду IX- початку X століть вказували на те, що під час язичницьких ритуалів на цьому місці палали жертовні вогнища.

  • Ялицева алея

    img

    Просторий лісовий коридор по обидві сторони від якого густий ялицевий ліс.

    Маршрут прямує вверх лісовою дорогою вимощеною настилом з колод та йде буковим лісом.

  • Біополяна

    img

    Далі дорогою виходимо на біополяну, де  зростає  понад 50 видів трав’янистих рослин, найпоширеніші з яких: чорниця, брусниця, калган, нечуй-вітер, веснівка двохлиста. З лісової фауни зустрічається козуля, кабан, олень, заєць.

    Стежка стрімко збігає вниз до невеликого гомінкого потічка, до його веселого дзюрчання добавляється гул – це здалеку нас вітає водоспад на р. Кам’янка.

  • Кінцева зупинка

    img

    Галявина в долині річки Кам’янка, де можна відпочити, розкласти намети, розвести вогнища.

Від кінцевої зупинки можна продовжити подорож маршрутом 500 до озера “Журавлине”, або повернутися назад до автобусної зупинки в селі Дубина, що на автотрасі Київ-Чоп.

Протягом всієї екскурсії на маршруті слід дотримуватися наступних правил

Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.

Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.

Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.

Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.

Тримайтесь на безпечній відстані від урвищ.

Дбайливо ставтесь до майна установи, у т.ч. до інформаційних щитів, та межових знаків.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.