Зимовий облік фауни у 2024 році проведено

В НПП «Сколівські Бескиди» проведено зимовий облік тваринного світу. Для цього в кожному із шести лісництв були сформовані бригади обліковців, які використовували наступні методи:

  • Маршрутний облік звірів по слідах на снігу;
  • Метод картування слідів;
  • На місцях зимових скупчень тварин;
  • На місцях підгодівлі копитних з визначенням структури популяції для визначення співвідношення за статтю і віком;
  • Облік малочисельних видів(ведмідь, вовк, рись, видра) проводився анкетно-опитовим методом;
  • Дієвий виявився метод використання смартфонів із встановленою програмою SMART, які придбані для Парку Франкфуртським зоологічним товариством (Німеччина).

 

На основі первинних матеріалів опрацьовано зведені відомості чисельності фауни по лісництвах, дільницях, та по установі в загальному.

В цьому році по парку зафіксовано понад 420 особин оленя благородного,  близько 450 особин козулі та 70 кабана. З хутрових звірів зареєстровано в межах  15 особин вовка, 39 особин лисиці та понад 200 куниці, та ін. Особливу увагу  зверталося на чисельність червонокнижних рідкісних та зникаючих видів. Є збільшення чисельності зубра 45 особин, обліковано 27 особин ведмедя бурого, 26 особин рисі та 15 особин кота лісового.

 

 

 

Відділ лісового господарства та

відтворення екосистеми.

Новини

МАНДРІВНИК – У НАС НОВИЙ ПУТІВНИК

Національний природній парк випустив для відвідувачів та туристів території цікавий путівник. У ньому міститься корисна інформація про найцікавіші природничі об’єкти парку, еколого-просвітницькі центри, що варто відвідати та рекреаційні ділянки, де можна відпочити. В путівнику міститься розгорнута карта з мережею туристичних шляхів з індивідуальними Q-R кодами, при скануванні яких на інтернет-ресурсі можна отримати повну інформацію.

  • Інформація

«Прадерево життя»

Наші предки вважали вербу священним деревом. Вона була символом родинного вогнища. При буревiях проти вiтру кидали вербову гiлочку, яка зупиняла бурю. Магiчнi властивостi вербi приписували завжди. З'їденi рано навеснi вербовi сережки оберiгали людей вiд лихоманки та зубного болю.

  • Флора

Семінар «Інтерпретація природи»

Семінар «Інтерпретація природи» 15-17 квітня на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди» відбувся семінар “Інтерпретація природи”, організований Франкфуртським зоологічним товариством в Україні (FZS) Ukraine за участю учасників 4 національних парків “Сколівські Бескиди”, “Ужанський”, “Синевир”, “Зачарований край” . В ході семінару учасники навчалися розробки інтерпретаційних програм, практикували проведення цікавих екскурсій, здобували новий досвід. який буде використовуватись в подальшій екоосвітній роботі.

  • Екоосвіта