Звірина малеча

З настанням весни та початку літа в більшості звірів на світ появляється потомство. Цей час називають «сезоном  тиші» триває він з  1 квітня по 15 червня щорічно. В даний період  закон забороняє рубати ліс, стріляти, проводити вибухові роботи , гучно слухати музику чи шуміти іншим чином.

Пропонуємо переглянути фото новонародженого потомства у Національному природному парку «Сколівські Бескиди»:

Зубр європейський, самка народжує, 1 рідше 2 телят раз у два роки.

Олень благородний, самка народжує щорічно 1, рідше 2 оленят

Козуля європейська, самка народжує щорічно 2, рідше 1 або 3 козенят

Кабан (свиня дика), самка в залежності від віку народжує в березні від 6 до 12 поросят

Рись європейська, самка народжує щорічно 1-3 котенят

Ведмідь бурий, єдиний представник з великих ссавців, що народжує потомство в барлозі  у зимовий період, кількість малят від 1 до 3

Зафіксувати молоде потомство звірів вдалося завдяки світлинам з фотопасток для моніторингу біорізноманіття надані @Франкфуртське зоологічне товариство в Україні в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи (ІКІ), важливої частини міжнародних зобов’язань німецького уряду щодо фінансування кліматичних програм.

 

 

Відділ лісового господарства

та відтворення екосистеми

Новини

Яким побачимо Парк через 10 років

Проведено першу робочу зустріч зацікавлених сторін та громадськості з питань розробки Проекту організації території – основного документу, що визначає стратегію розвитку національного природного парку «Сколівські Бескиди» на 10 років. Розробником Проекту є Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина) у співпраці з адміністрацією Парку та представниками зацікавлених сторін.

  • Інформація

Ошатні шовкохвостики

З настанням холодів та перших снігопадів у населених пунктах, садах, вздовж автодоріг можна спостерігати зграйки «нарядних» пташок – омелюхів звичайних, які прилітають у наші краї для зимівлі. Яскрава пташка, що має густе, пухнасте пір՚я, великий чубчик на голівці і схожа розмірами на шпака. Птахам найбільше подобаються дерева й чагарники з яскравими соковитими плодами, особливо ті, які тримаються на гілках пізньої осені й узимку, допомагаючи їм пережити тривалі періоди негоди (плоди калини, глоду, горобини, шипшини).

  • Фауна

Допомога природі

Людина — частина природи. Але у людини є можливість змінювати її. Від неї залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. У Сколівській ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 був проведений урок-гра «Як я можу допомогти природі?». Під час заняття учні грали в ігри «Хто я?», «Бінго». В книгу скарг та пропозицій вносили свої записи щодо збереження та відновлення природи. Для закріплення матеріалу школярі у парах відображали «коли Земля хворіє та радіє». На гілці побажань відтворили свої емоції, які дістали під час уроку.

  • Екоосвіта