Затишне житло для птахів

Для  учнів  7 класу   шкільного лісництва при Сколівській ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 проведений майстер-клас на тему: «Будиночок для шпаків».

Під час проведення заходу  розглянули  такі питання:

  • Чим корисні шпаки?

Шпаки приносять чималу користь,  знищуючи багато шкідників (сарану, травневих жуків, слимаків).  Важливо те, що вони шукають корм на землі,  поїдаючи комах в личинкової стадії.

  • Для чого ми виготовляємо шпаківні?

Шпаківня — це будинок для птахів, створений руками людини. Пернаті в шпаківнях  влаштовують гнізда і виводять пташенят.

Внутрішня поверхня шпаківні повинна бути шорсткою,  для того, щоб полегшити пташенятам вихід із будиночка. Стандартні розміри: товщина стінки не менше 2см, ширина дна – 13-15см, висота – 30см, діаметр льотка – 4-5см.

Кожен, хто замислюється про природу, розуміє, що птахи без нашої допомоги не обійдуться. Їм необхідна наша увага.

Як правильно розвішувати на деревах  будиночки для птахів?

Їх підвішують до дерева на висоті 7-8 м від землі. Щоб не пошкодити крону, не слід прибивати шпаківні до стовбура або гілки цвяхами. Вхід потрібно повернути на південь або південний-схід, щоб могли прокидатися з найпершими променями сонця.  Під час закріплення шпаківні нахиліть її вперед, щоб всередину не потрапляла волога.

Бережіть пташок!

 

 

Оксана Федишин

провідний фахівець

з екологічної освіти

Новини

Яким побачимо Парк через 10 років

Проведено першу робочу зустріч зацікавлених сторін та громадськості з питань розробки Проекту організації території – основного документу, що визначає стратегію розвитку національного природного парку «Сколівські Бескиди» на 10 років. Розробником Проекту є Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина) у співпраці з адміністрацією Парку та представниками зацікавлених сторін.

  • Інформація

Ошатні шовкохвостики

З настанням холодів та перших снігопадів у населених пунктах, садах, вздовж автодоріг можна спостерігати зграйки «нарядних» пташок – омелюхів звичайних, які прилітають у наші краї для зимівлі. Яскрава пташка, що має густе, пухнасте пір՚я, великий чубчик на голівці і схожа розмірами на шпака. Птахам найбільше подобаються дерева й чагарники з яскравими соковитими плодами, особливо ті, які тримаються на гілках пізньої осені й узимку, допомагаючи їм пережити тривалі періоди негоди (плоди калини, глоду, горобини, шипшини).

  • Фауна

Допомога природі

Людина — частина природи. Але у людини є можливість змінювати її. Від неї залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. У Сколівській ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 був проведений урок-гра «Як я можу допомогти природі?». Під час заняття учні грали в ігри «Хто я?», «Бінго». В книгу скарг та пропозицій вносили свої записи щодо збереження та відновлення природи. Для закріплення матеріалу школярі у парах відображали «коли Земля хворіє та радіє». На гілці побажань відтворили свої емоції, які дістали під час уроку.

  • Екоосвіта