Вовк у прислів’ях

Ставлення людей до вовків різне і суперечливе. Одні міфології стверджують, що вовк є найвищим символом свободи, самостійності та безстрашним у тваринному світі, який бореться до перемоги або до смерті. Не підбираючи  падаль – є символом чистоти. Він живе у одній парі і є прикладом у вихованні своїх вовченят.

Інші міфології  стверджують егоїзм,  ненажерливість, жадібність, дивна здатність голодувати не витрачаючи сили і енергію. Ці риси відображаються у прислів'ях.

Римська міфологія стверджує, що засновниками м. Рим стали покинуті близнюки на р. Тибр, яких вигодовувала вовчиця ставши символом міста. «Капітолійська вовчиця» – це бронзова скульптура в натуральну величину.

 

Українська фразеологія : « Сила вовка в зграї», « Вовк козі не товариш»,   «Між людьми, як між вовками», «З вовками жити по вовчому вити», «У кого серце вовче, той їсть кого хоче».

Вовчі суперечності не бажано переносити на людях, тому,  що  «Homo, sacra res Homini»; Людина є священною для людини.

                                                     

                               

  Іван ФІЦИЧ

Лісничий Бутивлянського лісництва

Новини

Яким побачимо Парк через 10 років

Проведено першу робочу зустріч зацікавлених сторін та громадськості з питань розробки Проекту організації території – основного документу, що визначає стратегію розвитку національного природного парку «Сколівські Бескиди» на 10 років. Розробником Проекту є Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина) у співпраці з адміністрацією Парку та представниками зацікавлених сторін.

  • Інформація

Ошатні шовкохвостики

З настанням холодів та перших снігопадів у населених пунктах, садах, вздовж автодоріг можна спостерігати зграйки «нарядних» пташок – омелюхів звичайних, які прилітають у наші краї для зимівлі. Яскрава пташка, що має густе, пухнасте пір՚я, великий чубчик на голівці і схожа розмірами на шпака. Птахам найбільше подобаються дерева й чагарники з яскравими соковитими плодами, особливо ті, які тримаються на гілках пізньої осені й узимку, допомагаючи їм пережити тривалі періоди негоди (плоди калини, глоду, горобини, шипшини).

  • Фауна

Допомога природі

Людина — частина природи. Але у людини є можливість змінювати її. Від неї залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. У Сколівській ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 був проведений урок-гра «Як я можу допомогти природі?». Під час заняття учні грали в ігри «Хто я?», «Бінго». В книгу скарг та пропозицій вносили свої записи щодо збереження та відновлення природи. Для закріплення матеріалу школярі у парах відображали «коли Земля хворіє та радіє». На гілці побажань відтворили свої емоції, які дістали під час уроку.

  • Екоосвіта