Великодня традиція

На передодні Великодня у Завадківському ОНЗЗСО І-ІІІ рівнів пройшов майстер клас по писанню писанок. В заході прийняли участь учні 5-11 класів та писанкарки Лідія Ортинська, Оксана Калинів та Іванна Іваникович.

Писати писанку - це як вишивати дитині сорочку. Всі учасники дійства підтримуючи народні традиції були одягнені святково,  у вишиванки. На початку Лідія Ортинська розповіла учням про традиції писання, а також показала техніку як це робити. За допомогою писачка наносять восковий малюнок на яйце. Це не просто малюнок, тут закодовані молитви за свій рід, здоров'я близьких та родинний достаток.

Непорушними правилами писанкарства є:  тиша в приміщенні, в думках і душі, освячена свічка, на початку роботи молитва.

Писанки дарують, з побажаннями здійснення мрій. Цьогоріч,  найбажанішими залишається  мир і перемога.

 

 

 

Прес служба

НПП «Сколівські Бескиди»

Новини

Яким побачимо Парк через 10 років

Проведено першу робочу зустріч зацікавлених сторін та громадськості з питань розробки Проекту організації території – основного документу, що визначає стратегію розвитку національного природного парку «Сколівські Бескиди» на 10 років. Розробником Проекту є Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина) у співпраці з адміністрацією Парку та представниками зацікавлених сторін.

  • Інформація

Ошатні шовкохвостики

З настанням холодів та перших снігопадів у населених пунктах, садах, вздовж автодоріг можна спостерігати зграйки «нарядних» пташок – омелюхів звичайних, які прилітають у наші краї для зимівлі. Яскрава пташка, що має густе, пухнасте пір՚я, великий чубчик на голівці і схожа розмірами на шпака. Птахам найбільше подобаються дерева й чагарники з яскравими соковитими плодами, особливо ті, які тримаються на гілках пізньої осені й узимку, допомагаючи їм пережити тривалі періоди негоди (плоди калини, глоду, горобини, шипшини).

  • Фауна

Допомога природі

Людина — частина природи. Але у людини є можливість змінювати її. Від неї залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. У Сколівській ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 був проведений урок-гра «Як я можу допомогти природі?». Під час заняття учні грали в ігри «Хто я?», «Бінго». В книгу скарг та пропозицій вносили свої записи щодо збереження та відновлення природи. Для закріплення матеріалу школярі у парах відображали «коли Земля хворіє та радіє». На гілці побажань відтворили свої емоції, які дістали під час уроку.

  • Екоосвіта