Цибуля переможна

Багаторічна трав’яниста кореневищно-цибулева рослина. Її досить часто плутають з черемшею, проте це дві зовсім різні рослини.

Здавна рослину наділяли чарівною силою, здатною оберігати від усякого лиха. Щоб захиститися у боях, окрім шоломів та щитів, на шию воїни вішали обереги з цибулі. Амулети зазвичай робили із голівок дикої цибулі. Вважалося, що вона володіє магічними властивостями, і як цупка шкірка захищає від пошкоджень середину цибулини, так і цибуля захищатиме людину. Не дивно, що один із видів цибулі називається Алліум віктораліс — цибуля переможна.

Лікувальні властивості цибулі визнавалися в усі часи. Рослина виділяє захисні речовини, названі «фітонцидами», тобто «рослинними губителями» мікробів.

Для умов Сколівських Бескидів це регіонально рідкісний цінний вид, цвітіння якої можна побачити на полонині г. Парашки.

 

Науковий відділ

НПП «Сколівські Бескиди»

Новини

Яким побачимо Парк через 10 років

Проведено першу робочу зустріч зацікавлених сторін та громадськості з питань розробки Проекту організації території – основного документу, що визначає стратегію розвитку національного природного парку «Сколівські Бескиди» на 10 років. Розробником Проекту є Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина) у співпраці з адміністрацією Парку та представниками зацікавлених сторін.

  • Інформація

Ошатні шовкохвостики

З настанням холодів та перших снігопадів у населених пунктах, садах, вздовж автодоріг можна спостерігати зграйки «нарядних» пташок – омелюхів звичайних, які прилітають у наші краї для зимівлі. Яскрава пташка, що має густе, пухнасте пір՚я, великий чубчик на голівці і схожа розмірами на шпака. Птахам найбільше подобаються дерева й чагарники з яскравими соковитими плодами, особливо ті, які тримаються на гілках пізньої осені й узимку, допомагаючи їм пережити тривалі періоди негоди (плоди калини, глоду, горобини, шипшини).

  • Фауна

Допомога природі

Людина — частина природи. Але у людини є можливість змінювати її. Від неї залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. У Сколівській ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 був проведений урок-гра «Як я можу допомогти природі?». Під час заняття учні грали в ігри «Хто я?», «Бінго». В книгу скарг та пропозицій вносили свої записи щодо збереження та відновлення природи. Для закріплення матеріалу школярі у парах відображали «коли Земля хворіє та радіє». На гілці побажань відтворили свої емоції, які дістали під час уроку.

  • Екоосвіта