Тендітна орхідея

З другої половина липня по серпень, період, коли на території НПП «Сколівські Бескиди» квітне вишукана реліктова дика орхідея – гудієра повзуча. Вона досить рідкісна і зустрічається тільки в ялицевих лісах, одна з небагатьох орхідей, що зберігають зелене листя взимку. Зовні її листя можна переплутати із подорожником. Популяції невеликі за розмірами, нечислені – від кількох десятків до кількох сотень особин. Стебло цієї квітки виростає до двадцяти сантиметрів у висоту. Квіти запилюються джмелями. Розетки зимують і відмирають наступного року після цвітіння. Насіння цього виду є  найлегшим у світі рослин, яке неозброєним оком не побачити. Його може підхопити найменший рух повітря. Сама рослина має неймовірно довге і повзуче коріння, яке покрите грибними нитками, що дають вологу. Без цього гриба не тільки рослина не зможе існувати, але і насіння не зможе проклюнутись.

Вид занесений до Червоної книги України у статусі «Вразливий».

 

 

 

 

Науковий відділ

НПП «Сколівські Бескиди»

Новини

Навіщо нам ліси

Днями, у Крушельницькому ЗЗСО І-ІІ ст. для учнів шкільного лісництва була проведена вікторина «Знавці лісу». На початку школярі ознайомлювалися з типами лісів, які поширені на території НПП «Сколівські Бескиди». Під час вікторини активно відповідали на запитання, грали в ігри «Лісова павутина» та «Лісовий ленд-арт».

  • Екоосвіта

Хіба ревуть олені, як ясла повні?

Чи вдавалось Вам почути звуки «сурмів» оленя благородного? Ні? Тоді зараз саме той час. Адже з приходом осені самець оленя, що шукає самку видає такі звуки. На початку реву одинокі самці займають певну територію, часто – одні і ті ж самі ділянки по кілька років, куди ревом запрошують самок. Збуджені самці ламають гілки, б’ють рогами молоді деревця, здирають кору та гребуть ногами лісову підстилку. Під час гону вони мало їдять, тому втрачають 30-40 кг своєї ваги.

  • Фауна

Хай небо буде мирним, а Україна – чистою!

В третю суботу вересня щорічно проходить акція Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day», участь у якому приймає понад 190 країн. Цього року акція відбувається під гаслом: «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!». До даного заходу долучилися і працівники національного природного парку «Сколівські Бескиди», де провели прибирання та облагородження в урочищі «Альтана» та рекреаційній ділянці «Павлів потік».

  • Екологія