1; 505 Туристичний шлях «На Росохацькі полонини»

Туристичні шляхи
 • Складність

  складний
 • Протяжність

  8,5 км
 • Тривалість

  5 год
 • Інформаційний стенд N48.99914 E23.23330

  img

  Маршрут починається на садибі  Приполонинного лісництва. Тут розташовані три живописні ставки, де вільно плавають лебеді, індокачки.

  Відвідувачам пропонується оглянути експозицію предметів бойківського побуту.  Для відпочинку передбачено три альтанки з мангалами. Для  легкових автомобілів передбачена стоянка.

  Далі маршрут проходить  по грунтовій дорозі через  лісові насадження  лісистого середньогір’я та низку ландшафтних урочищ.

  Переглянути на карті
 • Полонина

  img

  Полонина багата на різнотрав’я, тут зростає: арніка гірська, білозозулинець справжній,  гронянка півмісяцева, нечуй-вітер,  дзвоники карпатські, любка дволиста. У ранніх та вечірніх сутінках виходять на пасовища козулі, олені, рідше зубри.

 • Високий верх

  img

  Звідси відкриваються краєвиди Бескидів неймовірної краси, особливо за доброї сонячної погоди. У підніжжя гори справа по маршруту знаходиться унікальне джерело питної води. На самій вершині побудована церква Святого Пророка Іллі, що вважається найвищою точкою православ’я України,  1176 метрів над рівнем моря, споруджена 2011 році.

Повернутися назад можна тим самим маршрутом, або через урочище Одучівське зійти в село Росохач, або через урочище Студівське в село Завадка.

Протягом всієї екскурсії на маршруті слід дотримуватися наступних правил

Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.

Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.

Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.

Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.

Тримайтесь на безпечній відстані від урвищ.

Дбайливо ставтесь до майна установи, у т.ч. до інформаційних щитів, та межових знаків.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.