504 Туристичний шлях «Коростів – Красне – Парашка»

Туристичні шляхи
 • Складність

  складний
 • Протяжність

  9 км
 • Тривалість

  4 год
 • Початок маршруту:

  img

  с. Коростів інформаційний знак на садибі Бутивлянського лісництва N49.01010 E23.43043

  Переглянути на карті
 • «Екоцентр Бутивлянського лісництва»

  img

  Тут можна дізнатися все про даний маршрут. Відвідувачам пропонується коротка екскурсія в екоцентрі, де можна ознайомитись з побутом бойківського краю, його сакральною архітектурою та культурою, старовинними звичаями та обрядами побачити виставку писанок. За допомогою старовинних і сучасних фотографій можна порівняти різні архітектурні і природні об’єкти з віковою різницею приблизно 100 років.

  Тваринний світ представлений наочними стендами з рогів козуль, оленів. Для дітей цікавим експонатом є «Дерево-загадка» на якому можна відшукати фігури різних живих істот. На згадку вам запропонують зробити оригінальне  фото.

 • «Урочище Ростіки»

  img

  Роздоріжжя основних доріг в ур. Бутивля та Пограничне. За повір’ям місцевих мольфарів місце пов’язане з різноманітними легендами

 • «Місток на потічку Красний»

  img

  На містку, через гірський потічок Красне, маршрут з центральної лісової дороги повертає на право і  через лісові насадження, і галявини, прямує до урочища Красний. За однієї з легенд назва Красний  походить від слів одного пана «тут красні краєвиди»

 • «Підніжжя г. Парашка»

  img

  Унікальний природний ландшафт  буково – яворових лісів з чисельним видовим складом птахів і звірів.

 • «Вершина г.Парашки»

  img

  Найвища гора Сколівських Бескидів. Висота над рівнем моря 1268 м. Тут в 1999 році на вершині гори поставлений металевий хрест, висотою 10 м- молоддю м. Сколе та м. Самбора.

Повернутися з гори Парашка можна: назад по даному маршруту, або по 13 маршруту в місто Сколе, або по 5044 маршруту через Монастир село Коростів, або по 5046 маршруту через водоспад Гуркало в село Корчин.

Протягом всієї екскурсії на маршруті слід дотримуватися наступних правил

Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.

Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.

Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.

Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.

Тримайтесь на безпечній відстані від урвищ.

Дбайливо ставтесь до майна установи, у т.ч. до інформаційних щитів, та межових знаків.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.