5045 Туристичний шлях «Колодка-Перехресне»

Туристичні шляхи
  • Складність

    не складний
  • Протяжність

    5 км
  • Тривалість

    2-3 год
  • Початок маршруту: N49.05300 E23.53154

    img

    Інформаційний знак урочище Колодка на 651 км траси Київ-Чоп.

    Переглянути на карті
  • «Колишній кам’яний Кар’єр»

    img

    На околиці м. Сколе на підвищенні, яке називається Колодка або Тухольські ворота, з кінця XIX ст. існував кар’єр, в якому добували каміння.
    Тут добували камінь (масивний пісковик ямненської світи) який використовувався в основному для мощення залізничного полотна та шосейних доріг. В 1936 р. польський геолог К. Смуліковський виявив новий мінерал (різновидність глауконіту), який назвав “сколітом” на честь м. Сколе.

  • «Алея букова»

    img

    «Алея букова» Просіка (шириною 5 м) по обидві сторони якої рівними лініями зростають буки. Таке розміщення на схилі 200  створює  видимість красивої лісової алеї в кінці якої видно природні валуни.

  • «ур.Добрина»

    img

    Звідси відкриваються панорама краєвидів на хребет гори Лопати, Кудрявець, Зелемінь, а також видно вершини гір Коник, Магури, Парашки.

  • «ур. Романів»

    img

    Біогалявини на висоті 790 м р. м. з багатою лучною рослинністю, чудовим пасовиськом для козуль та оленів. Зустрічаються залишки старих фортифікаційних споруд часів Другої Світової війни.

  • «ур. Перехресне»

    img

    Місце де сходяться чотири природні хребти у вигляді хреста і ведуть до населених пунктів: м.Сколе-Колодка, м.Сколе-Демня, с.Коростів – с.Корчин.

Повернутися можна назад в місто Сколе, або перейти на маршрут 5010 до “Бункера ОУН-УПА”, або продовжити маршрут 13  до гори “Парашка”

 

Протягом всієї екскурсії на маршруті слід дотримуватися наступних правил

Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.

Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.

Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.

Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.

Тримайтесь на безпечній відстані від урвищ.

Дбайливо ставтесь до майна установи, у т.ч. до інформаційних щитів, та межових знаків.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.