5050 Туристичний шлях «Тустань-Карпатські полонини»

Туристичні шляхи
  • Складність

    не складний
  • Протяжність

    4.5 км
  • Тривалість

    3 год
  • Початок – Урицькі скелі міста-фортеці «Тустань» N49.21678 E23.43836

    img

    Тустань – наскельне-місто фортеця, яке було збудоване на трьох скельних  групах біля села Урич.     До мальовничого комплексу входять Жолоб (Орел) Камінь, Мала Скеля, Острий Камінь.

    Ту́стань — середньовічна фортеця – град і митниця IX—XІІI століття, давньоруський наскельний оборонний комплекс.  В історії світової архітектури не існує фортеці, подібної до Тустані, що зведена на скелі, висота якої близько 80 м. Це – унікальна пам′ятка дерев′яної наскельної забудови.  За роки існування  ( ІХ-ХІІІ ст. ) фортеця пережила  п’ять  перебудов: з одноповерхової споруди виросла в п’ятиповерхову.

    Переглянути на карті
  • Мала Скеля

    img

    Це  залишок піщаника із дуже крутими бічними частинами. Враховуючи  невеликі розміри скелі, між скельних просторів та терас, що не давали можливості зводити крупні споруди, можна стверджувати, що цю скелю використовували лише як сторожевий пункт.

  • Урицький діл ( перехрестя)

    img

    Перехрестя, що знаходиться на роздоріжжі від селища Східниця, сіл Ямельниця та Верхнє Синевиднє.

  • Старий ліс

    img

    Буковий ліс віком близько 200 років, в народі так і називають «Старий ліс» В дуплах вікових буків оселяються куниці, білки, гніздяться рукокрилі та багато інших птахів.

  • Кінцева зупинка – турбаза відпочинку «Карпатські Полонини».

    img

    База розміщена в урочищі «Цюхів», висотою 942 м над рівнем моря,      найвищої  точки Орівської скиби. «Карпатські Полонини» – гірський готельний комплекс, розташований 9 км від Східниці та за 5 км від села Орів.

Повернутися назад можна тим самим маршрутом, або зійти лісовою дорогою в село Орів, або лісовою дорогою с.м.т. Східниця.

Протягом всієї екскурсії на маршруті слід дотримуватися наступних правил

Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.

Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.

Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.

Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.

Тримайтесь на безпечній відстані від урвищ.

Дбайливо ставтесь до майна установи, у т.ч. до інформаційних щитів, та межових знаків.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.