5010 Туристичний шлях “До бункеру головного осередку пропаганди ОУН-УПА”

Туристичні шляхи
 • Складність

  не складний
 • Протяжність

  9 км
 • Тривалість

  4-5 год
 • Початок маршруту. Село Корчин, вказівний знак. N49.09890 E23.52105

  img

  Маршрут починається від вказівного знака в с. Корчин, перед  мостом і прямує долиною Великої Річки по лісовій дорозі у напрямку гори Парашка.

  Переглянути на карті
 • Перехід через Малу Річку

  img

  В кінці села переходимо через Малу Річку, повертаємо на право і йдемо луками вздовж русла Великої Річки.

 • Урочище «Ставищі»

  img

  Пройшовши невелику поляну в урочищі «Ставищі» справа починається гора Погар. Тут літом 1946 року, під тінню вікового бука, що вп′явся своїми коренями в гірську породу на примітивному маленькому столику, на портативній друкарській машинці написала свою збірку новел з повстанського життя під назвою «Не на життя, а на смерть» Богдана Світлик (Доля), про що згадує табличка на камені.

 • Урочище «Поташнє». Символічна могила Івана Корчинського

  img

  Ліворуч за річкою в кінці поляни в урочищі «Поташнє» біля залишків вузькоколійного моста стоїть символічна могила (місце загибелі) референта СБ ОУН УПА Івана Корчинського («Корчак», «Варяга»).

 • Охоронний знак

  img

  Від могили повернувши через річку на лісову дорогу прямуємо до охоронного знаку НПП «Сколівські Бескиди». Далі широкою лісовою стежиною, по якій колись ходили повстанці, прямуємо вверх через лісові масиви молодого ялицево-букового лісу з крислатими грабами до лісової поляни.

 • Лісова поляна.

  img

  Тут можемо зустріти лісових козуль, які часто приходять поласувати бруньками або листками ліщини. Лісові сіножаті багаті своїм різнотрав’ям, деякі із них є рідкісними  та занесені до Червоної книги України, ягодами чорниці та брусниці.

  На початку поляни, повернувши на право йдемо вверх по стежині  в напрямку гори Кичера. По дорозі нас зустрічає стиглі буково-ялицеві ліси з густим підростом ялиці, що є яскравим прикладом природного відновлення лісу. Посередині гори виходимо на поляну, де після крутого підйому можна перепочити.

 • Бувші склади з «привільянтом»

  img

  За поляною побачимо невеликі ґрунтові зсуви. Тут за розповіддю старших людей знаходилися в роки Визвольної боротьби склади з «привіль′янтом» та зброєю, про що розказує інформаційна табличка.

 • Бункер

  img

  Звернувши вліво, спускаємся до низу букового лісу – місця розташування Бункера ГОСП ОУН УПА під керівництвом Петра Полтави.

  Тут в період з 1944 по 1948 рік знаходився Головний Осередок Служби Пропаганди ОУН – УПА, Бюро Інформації Української Головної Визвольної Ради, друкарні на чолі з Петром Полтавою.

Повернутися назад можна тим самим маршрутом або через урочище «Мала Річка» на село Корчин, або зійти лісовою стежкою в місто Сколе.

Протягом всієї екскурсії на маршруті слід дотримуватися наступних правил

Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.

Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.

Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.

Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.

Тримайтесь на безпечній відстані від урвищ.

Дбайливо ставтесь до майна установи, у т.ч. до інформаційних щитів, та межових знаків.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.