Складність
Протяжність
Тривалість
Початок маршруту N49.05839 E23.54489
Біля інформаційного стенду, навпроти від автобусної зупинки “Дубина,” на автотрасі Київ-Чоп. Поряд сторічний дубовий гай, від якого походить і назва села Дубина.
Переглянути на картіінформаційно-пропускний пункт
Тут можна ознайомитися з місцями відпочинку на даній рекреаційній ділянці, правилами поведінки, лісового етикету, безпеки, переліком та вартістю платних послуг.
Джерело мінеральної води
Біля мосту через річку Кам’янка, невелика стежина праворуч веде до мінерального джерела. Вода в ньому слабомінералізована, без специфічних компонентів, в складі сірководень від 0,36 – 0,58 мг/дм3. Біологічно активні компоненти ( йод, бром, радон, залізо, кремній, бор, валовий органічний вуглець) присутні в концентраціях, нижчих за бальнеологічні норми, що свідчить про відсутність антропогенного забруднення. Вода мінеральна питна. Напроти джерела – місце відпочинку з двома альтанками.
Водоспад Кам'янка
Водоспад утворився у місці, де ріка Кам’янка перетинає смугу потужних, твердих, не вапнистих кварцових ямнецьких пісковиків. Ріка важко долає опір цих твердих порід, долина її різко звужена. Перепад висот у водоспаді становить біля 6 метрів. Але величезні брили пісковику в його руслі, дикі прямовисні скелі на лівобережжі, за які чіпляються корінням ялиці та смереки, справляють незабутнє враження. У сонячні дні, влітку, над водоспадом сяє веселка. Спостерігати за водоспадом можна з оглядової площадки.
Інформаційно-екологічний пункт
Тут фахівці парку ознайомлять вас з правилами поведінки і орієнтування в лісі, надання невідкладної мед. допомоги. Поряд стоянка для автомашин, поляна для розміщення туристичних наметів, альтанки для відпочинку.
Журавлине озеро
Приблизно за 0,5 км. від водоспаду вліво по стрімкому схилі маршрут веде до унікального природоохоронного об’єкту – озера Журавлине. Воно отримало назву від журавлини болотної, яка росте тут на оліготрофному сфагновому торфовищі. Поруч з журавлиною тут зростають рідкісні в Бескидах: пухівка піхвова, осока багнова, росичка круглолиста. М’який, на перший погляд надійний, але на справді зрадливий килим утворюють кілька видів сфагнових мохів. Це торфовище дуже підступне, оскільки під шаром торфу залягає трясовина, в яку легко потрапити і з якої практично неможливо виборсатися. Тут потрібно поводитися дуже обережно, щоб не трапилося біди – на поверхню болота заходити категорично заборонено.
Повернутися назад можна тим же маршрутом, або перейти на маршрут 5041 через “Павлів потік” в місто Сколе.
Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.
Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.
Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.
Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.
Тримайтесь на безпечній відстані від урвищ.
Дбайливо ставтесь до майна установи, у т.ч. до інформаційних щитів, та межових знаків.
Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.