А екологічна стежка “Альтана”

Еколого-пізнавальні стежки
 • Складність

  не складна
 • Протяжність

  1 км
 • Тривалість

  1 год
 • Початок: Інформаційний знак координати N49.04288 E23.50925

  img

  На 653 км траси Київ – Чоп. Стежка проходить повз місцеве кладовище до Хресної дороги і Меморіалу. Старожили розповідають, що період радянської окупації, в роки Другої Світової війни та пізніше, на Сколівщині діяла репресивно –каральна машина НКВС – НКВД, яка знищувала повстанців. Сюди з усієї округи звозили тіла вбитих українських вояків та прихильників УПА, яких складали в окопи та бліндажі, що залишилися з часів Першої Світової війни. На початку 90-х років минулого століття ур. Альтана на галявині була насипана символічна могила, а 2012 році урочисто відкрито пам’ятний знак на 250 полеглих вояків. Знак виконаний у вигляді хреста та двох плит – зліва та з права (конструкція, що нагадує тризуб), на якій увіковічнені імена загиблих.

  Для сходження до меморіалу облаштовано пішохідну серпатинну доріжку, що символізує короткий тернистий шлях повстанців. По обидва боки доріжки встановлено 14 дубових хрестів. Щороку тут проходить Хресна хода з молитвою до Хрестових страстей, а на Покрови Пресвятої Богородиці вшанування захисників України.

  Переглянути на карті

Протягом всієї екскурсії на маршруті слід дотримуватися наступних правил

Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.

Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.

Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.

Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.

Тримайтесь на безпечній відстані від урвищ.

Дбайливо ставтесь до майна установи, у т.ч. до інформаційних щитів, та межових знаків.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.