Наука

Наукова та науково-технічна діяльність у межах території НПП «Сколівські Бескиди» проводиться з метою вивчення природних процесів, забезпечення постійного спостереження за їх змінами, екологічного прогнозування, розробки наукових основ охорони, відтворення та використання природних ресурсів та найбільш цінних об'єктів, для забезпечення збереження, охорони та відтворення природних комплексів та об’єктів, особливо рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України та міжнародних Червоних списків, дослідження та збереження історико-культурних цінностей тощо.

Основними напрямами наукової діяльності НПП «Сколівські Бескиди» є здійснення фундаментальних та прикладних наукових досліджень функціонування екосистем в умовах заповідних режимів, які включають:

  • ведення Літопису природи;
  • організацію та здійснення систематичних спостережень (моніторингу) за станом та динамікою природних комплексів та об’єктів, екосистем та клімату;
  • інвентаризацію об’єктів флори та фауни, рослинних угруповань, природних середовищ та ландшафтного різноманіття тощо.
Закладання моніторингу пробних площ
Закладання моніторингу пробних площ
Повторний замір даних на пробній площі
Пробна моніторингова площа
Старовікові ліси
Польові дослідження

Національний природний парк, відповідно до покладених на нього завдань, проводить наукові дослідження, спрямовані на виконання програми "Літопису природи".

Наукові дослідження здійснює науковий відділ, до складу якого входять: 1 професор та 3 кандидати наук. До виконання вузькоспеціалізованих науково-дослідних робіт залучаються спеціалісти інших наукових установ.

Флора судинних рослин парку нараховує понад 800 видів. На території парку поширені 40 видів рослин, занесених до Червоної книги України.

Науковим відділом ведеться моніторинг за дикими хребетними тваринами за допомогою 70 сенсорних фотокамер, що відображаються у Літописі природи, ведуться повторні обліки на постійних  лісівничих та ботанічних  пробних  площах, фенологічні спостереження. Приймається участь у роботі науково-практичних конференцій та семінарів.

Косарики черепитчасті
Лунарія оживаюча
Пальчатокорінник бузиновий
Підсніжник звичайний
Плаун баранець
Скополія карніолійська
Шафран Гейфеля
Лілія лісова
Гронянка півмісяцева

Тут зареєстровано мешкання 256 видів хребетних тварин, із них: 20 видів риб, 13 - земноводних, 6 - плазунів, 154 - птахів та 63 види ссавців.

Загалом на території парку охороняються 12 видів тварин, занесених до Європейського червоного списку та 63 види, занесених до Червоної книги України.

Між НПП «Сколівські Бескиди» та ГО «Франкфуртське зоологічне товариство» підписано меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці в рамках ініціативи «Збереження Карпатських пралісів».

Глушець
Зубр європейський
Лелека чорний
Саламандра плямиста
Рись євразійська
Ведмідь бурий

Обидві сторони погоджуються співпрацювати та діяти задля збереження гірських ландшафтів та біологічного різноманіття Сколівських Бескидів щоб пом'якшити глобальні наслідки змін клімату.

Також,  НПП «Сколівські Бескиди» має підписані 2 міжнародні угоди: з Бещадським Парком Народовим та Парком Народовим «Баварський ліс».