Підсумки роботи Національного природного парку «Сколівські Бескиди» за 2023 рік .

  1. Пріоритетдопомога ЗСУ. За рахунок благодійних внесків працівників Парку придбано та передано для потреб військових частин України 5 легкових автомобілів позашляховиків, 2 прилади нічного бачення, 3 комплекти автошин. Крім того закуплено запчастин, військової амуніції та продуктів харчування на 100 тис гривень.
  2. Надходження податків і зборів до державного і місцевого бюджетів склали   4 млн грн або 102 % до минулого року.
  3. Вперше з часу створення Парку надано платних послуг відвідувачам території на загальну суму 3.0 млн гривень.
  4. Розпочато реставрацію Палацу баронів Гредлів- майбутнього візит-центру, в перекриття даху інвестовано – 15.0 млн.грн .
  5. Проведено вивчення таксономічного різноманіття безхребетних на території Парку. Під час досліджень виявлено – 11 нових червонокнижних видів.
  6. Створено екоосвітній відділ. Розроблено нові програми з використанням ігрових та дидактичних методів проведення еко-уроків на природі. Оснащено екоцентр Підгородцівського лісництва апаратно програмним комплексом «Подвійний погляд».
  7. Проведено капітальний ремонт Сколівського та Майданського екоцентрів замінено дахове покриття.
  8. Оновлено основні фонди на 1.7 млн.грн.
  9. На найвищій вершині Парку (г.Парашка) збудований туристичний прихисток за рахунок волонтерських коштів «ПЛАСТУ» та благодійних внесків родини Тараса ГАВРИЛИШИНА.
  10. Створено 5 нових об’єктів рекреаційної інфраструктури «Дубравка, «Поляна мрій», «Калина», «Гуркало» і «Гаївка».

Новини

МАНДРІВНИК – У НАС НОВИЙ ПУТІВНИК

Національний природній парк випустив для відвідувачів та туристів території цікавий путівник. У ньому міститься корисна інформація про найцікавіші природничі об’єкти парку, еколого-просвітницькі центри, що варто відвідати та рекреаційні ділянки, де можна відпочити. В путівнику міститься розгорнута карта з мережею туристичних шляхів з індивідуальними Q-R кодами, при скануванні яких на інтернет-ресурсі можна отримати повну інформацію.

  • Інформація

«Прадерево життя»

Наші предки вважали вербу священним деревом. Вона була символом родинного вогнища. При буревiях проти вiтру кидали вербову гiлочку, яка зупиняла бурю. Магiчнi властивостi вербi приписували завжди. З'їденi рано навеснi вербовi сережки оберiгали людей вiд лихоманки та зубного болю.

  • Флора

Семінар «Інтерпретація природи»

Семінар «Інтерпретація природи» 15-17 квітня на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди» відбувся семінар “Інтерпретація природи”, організований Франкфуртським зоологічним товариством в Україні (FZS) Ukraine за участю учасників 4 національних парків “Сколівські Бескиди”, “Ужанський”, “Синевир”, “Зачарований край” . В ході семінару учасники навчалися розробки інтерпретаційних програм, практикували проведення цікавих екскурсій, здобували новий досвід. який буде використовуватись в подальшій екоосвітній роботі.

  • Екоосвіта