Первоцвіт потребує охорони

З приходом весни, на зміну сніговим покривалам, в лісах та на галявинах з’являються перші квіти, які зачаровують наше око своєю неповторною красою.

На території НПП «Сколівські Бескиди» зростає багато видів первоцвітів, деякі з яких є рідкісними та занесені до Червоної книги України: підсніжник білосніжний, шафран Гейфеля, часник ведмежий (черемша), скополія карніолійська, вовче лико звичайне, анемона жовтецева та інші. Задля недопущення їхнього зникнення Державною екологічною інспекцією у Львівській області розпочато операцію «Первоцвіт-2024». Хочемо наголосити, що на осіб, які здійснюють незаконний збір та знищення ранньовесняних рослин, передбачено накладання штрафу великих розмірів. Тому, ми розраховуємо на пробудження свідомого ставлення  кожного з нас та внесення власного внеску до збереження цих квітів.

Зривання первоцвіту наносить невиправну шкоду природі – адже рослини не встигають розмножуватися, і їх з кожним роком стає все менше! Вже за кілька десятиліть наші улюблені перші весняні квіти можуть зникнути взагалі. Польові та лісові рослини найкрасивіші там, де вони виросли, тож залишимо Землі її квіти.

 

 

Науковий відділ

Новини

МАНДРІВНИК – У НАС НОВИЙ ПУТІВНИК

Національний природній парк випустив для відвідувачів та туристів території цікавий путівник. У ньому міститься корисна інформація про найцікавіші природничі об’єкти парку, еколого-просвітницькі центри, що варто відвідати та рекреаційні ділянки, де можна відпочити. В путівнику міститься розгорнута карта з мережею туристичних шляхів з індивідуальними Q-R кодами, при скануванні яких на інтернет-ресурсі можна отримати повну інформацію.

  • Інформація

«Прадерево життя»

Наші предки вважали вербу священним деревом. Вона була символом родинного вогнища. При буревiях проти вiтру кидали вербову гiлочку, яка зупиняла бурю. Магiчнi властивостi вербi приписували завжди. З'їденi рано навеснi вербовi сережки оберiгали людей вiд лихоманки та зубного болю.

  • Флора

Семінар «Інтерпретація природи»

Семінар «Інтерпретація природи» 15-17 квітня на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди» відбувся семінар “Інтерпретація природи”, організований Франкфуртським зоологічним товариством в Україні (FZS) Ukraine за участю учасників 4 національних парків “Сколівські Бескиди”, “Ужанський”, “Синевир”, “Зачарований край” . В ході семінару учасники навчалися розробки інтерпретаційних програм, практикували проведення цікавих екскурсій, здобували новий досвід. який буде використовуватись в подальшій екоосвітній роботі.

  • Екоосвіта