Першоцвіти – окраса землі

Щойно пригріє перше весняне сонечко, у наших ландшафтах з’являються перші вісники весни – тендітні першоцвіти. Перші весняні рослини – ефемероїди (від грецьких слів «ephemeros» - одноденний, короткочасний ) мають підземні стебла – цибулини, бульби, кореневища, які є справжніми коморами поживних речовин. Це дає їм змогу дуже швидко розвиватися навесні. Світлолюбні і вологолюбні, вони спішать відцвісти до пригнічення їх іншими рослинами. На весь цикл розвитку – від сходів до зрілого насіння – цим рослинам потрібно всього кілька тижнів.

З ранньоквітучих видів рослин, що занесені до Червоної книги України, які зацвітають одними з перших на території національного природного парку «Сколівські Бескиди» є підсніжник звичайний, шафран Гейфеля, черемша (цибуля ведмежа), нарциз вузьколистий. Нам потрібно усвідомити недопустимість нищення перших весняних квітів. Адже  збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи, тому що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, повністю нівечаться рослини. У наступному році весняний квітучий килим не буде вже таким багатим.

Не зайвим  буде нагадати , що за зірвані рослини, які перебували у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, згідно чинного законодавства накладається штраф від 1700 до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу. А також за кожну зірвану рослину передбачена відповідна компенсація за її знищення: шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн, черемша – 62 грн.

Збереження першоцвітів все більше залежить від кожного з нас. Краса зірваних букетів надто тимчасова, тому краще любуватись першими вісниками весни, фотографувати їх, щоб вони якомога довше милувати наше око. Ми не маємо права руйнувати те, що створювалося не нами.

 

Науковий відділ

НПП «Сколівські Бескиди»

Первоцвіт
Підсніжник
Черемша
Шафран

Новини

Наші пернаті друзі

Птахи — невід’ємна частина живої природи, їх потрібно любити і берегти не лише тому, що вони корисні, а й тому, що вони переповнюють наше буденне життя масою позитивних емоцій. Спостерігаючи за ними, особливо навесні, ми отримуємо величезну естетичну насолоду. Пернаті — це не лише користь, а й краса. А краса, як відомо, врятує світ.

  • Фауна
  • Без категорії

У світі комах

У Сколівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №3, для учнів шкільного лісництва проведений екологічний урок «Різноманітність комах у природі». Школярі збагатили свої знання про комах (спосіб життя, будову тіла); формували елементарну уяву про цілісність живої природи. Завдяки іграм вчилися вільно оперувати раніше здобутими знаннями та вміннями в умовах інтеграції різних видів навчальної діяльності. Під час уроку були використані контейнери для комах зі збільшувальними стіклами, макети розвитку комах, лупа.

  • Екоосвіта