Першоцвіти – окраса землі

Щойно пригріє перше весняне сонечко, у наших ландшафтах з’являються перші вісники весни – тендітні першоцвіти. Перші весняні рослини – ефемероїди (від грецьких слів «ephemeros» - одноденний, короткочасний ) мають підземні стебла – цибулини, бульби, кореневища, які є справжніми коморами поживних речовин. Це дає їм змогу дуже швидко розвиватися навесні. Світлолюбні і вологолюбні, вони спішать відцвісти до пригнічення їх іншими рослинами. На весь цикл розвитку – від сходів до зрілого насіння – цим рослинам потрібно всього кілька тижнів.

З ранньоквітучих видів рослин, що занесені до Червоної книги України, які зацвітають одними з перших на території національного природного парку «Сколівські Бескиди» є підсніжник звичайний, шафран Гейфеля, черемша (цибуля ведмежа), нарциз вузьколистий. Нам потрібно усвідомити недопустимість нищення перших весняних квітів. Адже  збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи, тому що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, повністю нівечаться рослини. У наступному році весняний квітучий килим не буде вже таким багатим.

Не зайвим  буде нагадати , що за зірвані рослини, які перебували у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, згідно чинного законодавства накладається штраф від 1700 до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу. А також за кожну зірвану рослину передбачена відповідна компенсація за її знищення: шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн, черемша – 62 грн.

Збереження першоцвітів все більше залежить від кожного з нас. Краса зірваних букетів надто тимчасова, тому краще любуватись першими вісниками весни, фотографувати їх, щоб вони якомога довше милувати наше око. Ми не маємо права руйнувати те, що створювалося не нами.

 

Науковий відділ

НПП «Сколівські Бескиди»

Первоцвіт
Підсніжник
Черемша
Шафран

Новини

Пізнавальна екскурсія

Незважаючи на дощову погоду учні початкових класів Сколівського ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 відвідали еколого-просвітницький центр Крушельницького лісництва. Школярі спочатку ознайомлювалися правильного поводження з відходами. На стендах переглядали інформацію про терміни розкладання сміття та можливі варіанти їх сортування, слухали та переглядали відео про їх види.

  • Екоосвіта

ПОЧЕСНА НАГОРОДА

Начальник Стрийської РВА Богдан ЯНКО відзначив національний природний парк «Сколівські Бескиди», як провідну природоохоронну установу регіону та оголосив Подяку директору Василю ПРИНДАКУ за професіоналізм, громадську позицію та збереження національної природної спадщини.

  • Інформація