Ошатні шовкохвостики

З настанням холодів та перших снігопадів у населених пунктах, садах, вздовж автодоріг можна спостерігати  зграйки  «нарядних» пташок – омелюхів звичайних, які прилітають у наші краї для зимівлі. Яскрава пташка, що має густе, пухнасте пір՚я, великий чубчик на голівці і схожа розмірами на шпака.

Птахам найбільше подобаються дерева й чагарники з яскравими соковитими плодами, особливо ті, які тримаються на гілках пізньої осені й узимку, допомагаючи їм пережити тривалі періоди негоди (плоди калини, глоду, горобини, шипшини).

Оскільки омелюхи дуже полюбляють ягоди, які часом уже на деревах чи кущах зброджують, та їдять їх у непомірній кількості, то з птахами трапляються сумні історії, коли ті впадають у стан сп’яніння й дезорієнтації. Від цього вони втрачають координацію рухів і можуть ударятися об тверді предмети, наприклад вікна чи стіни будинків, скло автомобілів, та навіть гинути.

А ось навесні і влітку, коли омелюхи повертаються на свої рідні землі, їхнє меню складається переважно з комарів.

Омелюх звичайний перебуває під охороною Бернської конвенції

 

 

                                                                               Науковий відділ

                                                                               НПП «Сколівські Бескиди»

Новини

Своєрідна любов

Рись – надзвичайно красива потаємна тварина. Свою симпатію висловлює дуже нетипово:самець та самка буцаються між собою лобами і лише після цього утворюється пара. Шлюбний період у рисі починається з початку лютого і триває майже місяць. Взагалі рись любить самотність, не схильна до спілкування з собі подібними, але в шлюбний період ця поведінка різко змінюється.

  • Фауна

Сторінками Червоної книги

У Сколівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №3, проведено екологічний урок для учнів 5-го класу на тему «Сторінками Червоної книги України». Учні ознайомилися з поняттями «Червона книга», «екологія», «екологічні проблеми»; ознайомилися з причинами зникнення рослин і тварин у природі.

  • Екоосвіта