Обережно – комахи!

Травень  – це не тільки теплий  весняний місяць, а ще -  улюблений період  для розвитку різних комах. Більшість з них особливо небезпечні для людей, що  мають алергію на їхню отруту. Невчасно надана допомога може призвести до летального випадку.

З метою ознайомлення з різними видами комах та наслідками укусів в Сколівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 проведений урок-тренінг «Користь та небезпека від комах».

Школярі переглядали презентацію про найпоширеніші види комах парку, навчалися розпізнавати їх за їхнім зовнішнім виглядом, розглядали роль комах у природі та значення у житті людини.

Учні активно працювали групами, виконували різні вправи: «Доповни», «Хто краще?», «Цікаво знати, що…».

П’ятикласники поглибили знання про комах, активізували пізнавальну діяльність, збагатили свій словник відповідно до теми, засвоїли пам’ятку «Чим комахи можуть бути небезпечними для людей», «Що слід робити при укусі комах».

Більшість  квітів потребують комах для запилення. Тож, якщо ми втратимо комах, ми втратимо також наші дикі квіти, а разом з ними й усіх живих створінь, які ці рослини їдять. Комахи є серцем усіх екологічних процесів, які можна собі уявити.

 

Оксана Федишин

провідна фахівчиня

з екологічної освіти

Новини

Яким побачимо Парк через 10 років

Проведено першу робочу зустріч зацікавлених сторін та громадськості з питань розробки Проекту організації території – основного документу, що визначає стратегію розвитку національного природного парку «Сколівські Бескиди» на 10 років. Розробником Проекту є Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина) у співпраці з адміністрацією Парку та представниками зацікавлених сторін.

  • Інформація

Ошатні шовкохвостики

З настанням холодів та перших снігопадів у населених пунктах, садах, вздовж автодоріг можна спостерігати зграйки «нарядних» пташок – омелюхів звичайних, які прилітають у наші краї для зимівлі. Яскрава пташка, що має густе, пухнасте пір՚я, великий чубчик на голівці і схожа розмірами на шпака. Птахам найбільше подобаються дерева й чагарники з яскравими соковитими плодами, особливо ті, які тримаються на гілках пізньої осені й узимку, допомагаючи їм пережити тривалі періоди негоди (плоди калини, глоду, горобини, шипшини).

  • Фауна

Допомога природі

Людина — частина природи. Але у людини є можливість змінювати її. Від неї залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. У Сколівській ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 був проведений урок-гра «Як я можу допомогти природі?». Під час заняття учні грали в ігри «Хто я?», «Бінго». В книгу скарг та пропозицій вносили свої записи щодо збереження та відновлення природи. Для закріплення матеріалу школярі у парах відображали «коли Земля хворіє та радіє». На гілці побажань відтворили свої емоції, які дістали під час уроку.

  • Екоосвіта