Міжнародний день лісів

Традиційно щороку 21 березня у цілому світі відзначають Міжнародний день лісів,  який був заснований в 1971 році.

Метою Міжнародного дня лісів є підвищення рівня інформованості людей щодо цінності дерев та лісів, заклик до створення заходів з відновлення й захисту лісу, залучення до розумного використання природних ресурсів, яке в умовах війни в нашій державі стало гострою актуальною проблемою.

Лісові насадження (вкриті лісовою рослинністю землі) на території НПП «Сколівські Бескиди» займають площу 23349,3 га (95,8% від загальної площі парку), які сформовані типовими і характерними для Карпатського регіону деревними та чагарниковими породами. Зокрема, в насадженнях домінують ялина европейська (смерека), ялиця біла та бук лісовий, які відіграють важливу роль у формуванні лісових біоценозів Карпат.

Ліси є найбільш біологічно різноманітними екосистемами суші, де мешкає та зростає більш ніж половина наземних видів тварин, комах та рослин. Ліси забезпечують суспільство багатьма цінностями. Це не лише чиста прісна вода, безпечна домівка для нашої флори та фауни, деревина для наших будівель. Це ще сировина для паперу, пилок та нектар для бджолярства, неймовірна кількість безцінних археологічних, історичних та культурних об’єктів.

Ще один важливий аспект: ліс має велике естетичне та терапевтичне значення для самопочуття людини. Відпочинок на свіжому повітрі у лісі, активні ігри, краса пейзажу і лісова прохолода позитивно впливають на організм. Лісотерапія допомагає зняти втому, знизити напругу і покращити настрій!

Тож любіть ліс і святкуйте це чудове свято із сім’єю, друзями та близькими людьми!

 

Відділ лісового господарства

та відтворення екосистеми

НПП «Сколівські Бескиди»

Новини

Яким побачимо Парк через 10 років

Проведено першу робочу зустріч зацікавлених сторін та громадськості з питань розробки Проекту організації території – основного документу, що визначає стратегію розвитку національного природного парку «Сколівські Бескиди» на 10 років. Розробником Проекту є Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина) у співпраці з адміністрацією Парку та представниками зацікавлених сторін.

  • Інформація

Ошатні шовкохвостики

З настанням холодів та перших снігопадів у населених пунктах, садах, вздовж автодоріг можна спостерігати зграйки «нарядних» пташок – омелюхів звичайних, які прилітають у наші краї для зимівлі. Яскрава пташка, що має густе, пухнасте пір՚я, великий чубчик на голівці і схожа розмірами на шпака. Птахам найбільше подобаються дерева й чагарники з яскравими соковитими плодами, особливо ті, які тримаються на гілках пізньої осені й узимку, допомагаючи їм пережити тривалі періоди негоди (плоди калини, глоду, горобини, шипшини).

  • Фауна

Допомога природі

Людина — частина природи. Але у людини є можливість змінювати її. Від неї залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. У Сколівській ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 був проведений урок-гра «Як я можу допомогти природі?». Під час заняття учні грали в ігри «Хто я?», «Бінго». В книгу скарг та пропозицій вносили свої записи щодо збереження та відновлення природи. Для закріплення матеріалу школярі у парах відображали «коли Земля хворіє та радіє». На гілці побажань відтворили свої емоції, які дістали під час уроку.

  • Екоосвіта