Міжнародний день лісів

Традиційно щороку 21 березня у цілому світі відзначають Міжнародний день лісів,  який був заснований в 1971 році.

Метою Міжнародного дня лісів є підвищення рівня інформованості людей щодо цінності дерев та лісів, заклик до створення заходів з відновлення й захисту лісу, залучення до розумного використання природних ресурсів, яке в умовах війни в нашій державі стало гострою актуальною проблемою.

Лісові насадження (вкриті лісовою рослинністю землі) на території НПП «Сколівські Бескиди» займають площу 23349,3 га (95,8% від загальної площі парку), які сформовані типовими і характерними для Карпатського регіону деревними та чагарниковими породами. Зокрема, в насадженнях домінують ялина европейська (смерека), ялиця біла та бук лісовий, які відіграють важливу роль у формуванні лісових біоценозів Карпат.

Ліси є найбільш біологічно різноманітними екосистемами суші, де мешкає та зростає більш ніж половина наземних видів тварин, комах та рослин. Ліси забезпечують суспільство багатьма цінностями. Це не лише чиста прісна вода, безпечна домівка для нашої флори та фауни, деревина для наших будівель. Це ще сировина для паперу, пилок та нектар для бджолярства, неймовірна кількість безцінних археологічних, історичних та культурних об’єктів.

Ще один важливий аспект: ліс має велике естетичне та терапевтичне значення для самопочуття людини. Відпочинок на свіжому повітрі у лісі, активні ігри, краса пейзажу і лісова прохолода позитивно впливають на організм. Лісотерапія допомагає зняти втому, знизити напругу і покращити настрій!

Тож любіть ліс і святкуйте це чудове свято із сім’єю, друзями та близькими людьми!

 

Відділ лісового господарства

та відтворення екосистеми

НПП «Сколівські Бескиди»