Маловідомі історії

  • Перша робоча назва нашого Парку була «Українські Бескиди» і планувався він на площі 116 тис. га. Остаточно прийнята «Сколівські Бескиди» на площі 35684 га.
  • В народі нас називали: «Зелена зона», «Націоналісти», «Зелена охорона», «Рибнадзор», «Святі Бескиди».
  • Почесними відвідувачами Парку були: Президенти України, Голови ВР, Міністри, Народні депутати…;
  • Краєвидами наших гір милувались міжнародні делегації: США, Німеччини, Польщі, Словаччини, Італії.

*СПОСТЕРЕЖЕННЯ

  • Служба охорони Парку фіксувала приплід від одної самки двох зубренят, двох ведмежат, двох рисенят, трьох козульок.

*НЕТИПОВІ ЗНАХІДКИ:

  • - Найменший скид рога оленя благородного  розміром 10 см.
  • - Гриб – трутовик справжній, що по  зовнішньому  вигляду є близнюком їстівного білого гриба.

*МАЛОЙМОВІРНО, АЛЕ ФАКТ

-  Цікаве урочище Брехнівки. У похмуру, маловітряну погоду тут чути шум, що нагадує падіння води великого водоспаду і таке відчуття, що він дуже близько. Люди ідуть в надії побачити його. Насправді ж протікає невеликий гірський потік, а водоспаду як такого не має..

-  На полонинах Парку можна зустріти рідкісну лілію лісову, квітка якої  є символом хоробрості та стійкості. Легенда розповідає, що вона виросла з серця воїна, який поліг у бою за Батьківщину. Якщо лілія розвивається з насінини то вперше зацвітає а ж на 17 році життя.

*В ПАРКУ

- Найпопулярніша рекреаційна локація –  Павлів потік;

- Улюблений напій – трав'яний чай, з продуктів – паленятко (ощипок) випечені на чавунних блятах.

- Улюблена пісня –  «Друже зеленлуже…».

 

 

Прес служба

НПП «Сколівські Бескиди»

Новини

МАНДРІВНИК – У НАС НОВИЙ ПУТІВНИК

Національний природній парк випустив для відвідувачів та туристів території цікавий путівник. У ньому міститься корисна інформація про найцікавіші природничі об’єкти парку, еколого-просвітницькі центри, що варто відвідати та рекреаційні ділянки, де можна відпочити. В путівнику міститься розгорнута карта з мережею туристичних шляхів з індивідуальними Q-R кодами, при скануванні яких на інтернет-ресурсі можна отримати повну інформацію.

  • Інформація

«Прадерево життя»

Наші предки вважали вербу священним деревом. Вона була символом родинного вогнища. При буревiях проти вiтру кидали вербову гiлочку, яка зупиняла бурю. Магiчнi властивостi вербi приписували завжди. З'їденi рано навеснi вербовi сережки оберiгали людей вiд лихоманки та зубного болю.

  • Флора

Семінар «Інтерпретація природи»

Семінар «Інтерпретація природи» 15-17 квітня на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди» відбувся семінар “Інтерпретація природи”, організований Франкфуртським зоологічним товариством в Україні (FZS) Ukraine за участю учасників 4 національних парків “Сколівські Бескиди”, “Ужанський”, “Синевир”, “Зачарований край” . В ході семінару учасники навчалися розробки інтерпретаційних програм, практикували проведення цікавих екскурсій, здобували новий досвід. який буде використовуватись в подальшій екоосвітній роботі.

  • Екоосвіта