Магічна чудо-квітка

Із настанням весни все живе пробуджується із зимового сну. Прогулюючись в цей весняний час в лісах можна побачити незвичну рослину, яка з давніх давен бентежить людей своїм виглядом. Це Петрів хрест звичайний, або лускатий - єдиний вид, що росте на території України. Виглядає він дійсно дивно, адже ні звичного нам зеленого листя, ні звичного стебла, - тільки рожеве суцвіття заввишки 10-30 см. Та й побачити цю диво-квітку можна лише протягом кількох місяців, бо решту часу рослина проводить під землею і може кілька років не проявляти себе на поверхні.

Він не містить хлорофілу, що забарвлює листя в зелений колір і є неодмінним компонентом складного процесу фотосинтезу. Петрів хрест – рослина-паразит, що живиться за рахунок дерев та кущів, присмоктуючись до їх коренів «присосками». Його кореневище тягнеться під землею на кілька метрів, розгалужуючись під прямим кутом і утворюючи ніби хрести, за які, по одній з версій, рослина й отримала таку назву.

Незвичайний корінь рослини і його нестандартний вегетативний період принесли Петровому хресту славу найсильнішого магічного оберега.

Народні назви рослини – чушейнік, цар-трава, пальці Петра, зуби вовчі, зелений виноград.

Науковий відділ

НПП «Сколівські Бескиди»

Новини

Яким побачимо Парк через 10 років

Проведено першу робочу зустріч зацікавлених сторін та громадськості з питань розробки Проекту організації території – основного документу, що визначає стратегію розвитку національного природного парку «Сколівські Бескиди» на 10 років. Розробником Проекту є Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина) у співпраці з адміністрацією Парку та представниками зацікавлених сторін.

  • Інформація

Ошатні шовкохвостики

З настанням холодів та перших снігопадів у населених пунктах, садах, вздовж автодоріг можна спостерігати зграйки «нарядних» пташок – омелюхів звичайних, які прилітають у наші краї для зимівлі. Яскрава пташка, що має густе, пухнасте пір՚я, великий чубчик на голівці і схожа розмірами на шпака. Птахам найбільше подобаються дерева й чагарники з яскравими соковитими плодами, особливо ті, які тримаються на гілках пізньої осені й узимку, допомагаючи їм пережити тривалі періоди негоди (плоди калини, глоду, горобини, шипшини).

  • Фауна

Допомога природі

Людина — частина природи. Але у людини є можливість змінювати її. Від неї залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. У Сколівській ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 був проведений урок-гра «Як я можу допомогти природі?». Під час заняття учні грали в ігри «Хто я?», «Бінго». В книгу скарг та пропозицій вносили свої записи щодо збереження та відновлення природи. Для закріплення матеріалу школярі у парах відображали «коли Земля хворіє та радіє». На гілці побажань відтворили свої емоції, які дістали під час уроку.

  • Екоосвіта