Магічна чудо-квітка

Із настанням весни все живе пробуджується із зимового сну. Прогулюючись в цей весняний час в лісах можна побачити незвичну рослину, яка з давніх давен бентежить людей своїм виглядом. Це Петрів хрест звичайний, або лускатий - єдиний вид, що росте на території України. Виглядає він дійсно дивно, адже ні звичного нам зеленого листя, ні звичного стебла, - тільки рожеве суцвіття заввишки 10-30 см. Та й побачити цю диво-квітку можна лише протягом кількох місяців, бо решту часу рослина проводить під землею і може кілька років не проявляти себе на поверхні.

Він не містить хлорофілу, що забарвлює листя в зелений колір і є неодмінним компонентом складного процесу фотосинтезу. Петрів хрест – рослина-паразит, що живиться за рахунок дерев та кущів, присмоктуючись до їх коренів «присосками». Його кореневище тягнеться під землею на кілька метрів, розгалужуючись під прямим кутом і утворюючи ніби хрести, за які, по одній з версій, рослина й отримала таку назву.

Незвичайний корінь рослини і його нестандартний вегетативний період принесли Петровому хресту славу найсильнішого магічного оберега.

Народні назви рослини – чушейнік, цар-трава, пальці Петра, зуби вовчі, зелений виноград.

Науковий відділ

НПП «Сколівські Бескиди»

Новини

«Лелека – символ України»

На території рекреаційної ділянки «Дубравка» працівники Парку провели екологічний урок для школярів Сколівської ЗЗСО І-ІІІ ст. №3. Учні переглянули відео про чорного та білого лелеку, збагатили свої знання про поширення, поведінку, харчування та їхню користь у природі. Під час виконання фізкультхвилинки відтворили рухи лелеки, грали в гру «Нагодуй лелеченя». На завершення школярі зробили аплікацію «Лелека».

  • Без категорії
  • Екоосвіта

НАУКОВИЙ ЗВІТ 2023

Науковим відділом Парку підготовлено та видано 24-ий том Літопису природи, в якому узагальнено основні результати роботи за 2023 рік. У Літописі наведено характеристику пробних площ, зафіксовано метеорологічні явища, гідрологічні дослідження, подано результати досліджень видового складу кажанів, таксономічного різноманіття безхребетних, підведено основні підсумки накової та науково-освітньої діяльності.

  • Без категорії
  • Інформація

Екскурсія в світ комах

В рекреаційній ділянці Павлів потік фахівці Парку для учнів 4 класу Сколівської ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 імені Стефанії Вітрук провели цікаву пізнавальну екскурсію «Світом комах». Розповіли дітям, що на Землі живе безліч різних комах, більшість із них вміє літати, саме вони запилюють рослини.

  • Без категорії
  • Екоосвіта