І не думай палити!

З настанням сонячних весняних днів та сходженням снігового покриву підвищується пожежна небезпека в лісах.

Територія нацпарку в основному покрита лісом до якої примикають землі приватної та комунальної власності в яких часто виникають підпали сухої трав’яної рослинності, що відповідно загрожує перекиданням та розповсюдженням вогню.

Національний природний парк наголошує, що підпал сухої рослинності у період воєнного часу може прирівнюватись до диверсійної роботи.

Порушення вимог пожежної безпеки тягне за собою накладання штрафу:

-згідно статті 77 КУпАП «порушення вимог пожежної безпеки в лісах» для громадян  від 1530 до 4590 грн. а на посадових осіб – від 4590 до 15300грн.

-а за «самовільне випалювання рослинності або їх залишків» згідно статті 771 КУпАП для громадян від 2890 до 6120 грн. а на посадових осіб – від 15300 до 21420грн.

-ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду для громадян від 6120 до 12240 грн. а на посадових осіб – від 21420 до 30600грн.

Користі від випалювання немає, натомість відповідальність висока.

Спалювання сухої рослинності вивільняє у повітря шкідливі сполуки окису азоту, чадний газ, важкі метали та ряд інших канцерогенних сполук, особливо небезпечні діоксини.

Також потрібно пам’ятати, що громадяни, які недотримуються норм пожежної безпеки, несуть адміністративну чи навіть кримінальну відповідальність за скоєне лихо.

          Закликаємо всіх бути свідомими та відповідальними, а також розуміти наслідки поводження з вогнем в цей непростий час.

Відділ лісового господарства

та відтворення екосистем

НПП «Сколівські Бескиди»

Новини

Яким побачимо Парк через 10 років

Проведено першу робочу зустріч зацікавлених сторін та громадськості з питань розробки Проекту організації території – основного документу, що визначає стратегію розвитку національного природного парку «Сколівські Бескиди» на 10 років. Розробником Проекту є Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина) у співпраці з адміністрацією Парку та представниками зацікавлених сторін.

  • Інформація

Ошатні шовкохвостики

З настанням холодів та перших снігопадів у населених пунктах, садах, вздовж автодоріг можна спостерігати зграйки «нарядних» пташок – омелюхів звичайних, які прилітають у наші краї для зимівлі. Яскрава пташка, що має густе, пухнасте пір՚я, великий чубчик на голівці і схожа розмірами на шпака. Птахам найбільше подобаються дерева й чагарники з яскравими соковитими плодами, особливо ті, які тримаються на гілках пізньої осені й узимку, допомагаючи їм пережити тривалі періоди негоди (плоди калини, глоду, горобини, шипшини).

  • Фауна

Допомога природі

Людина — частина природи. Але у людини є можливість змінювати її. Від неї залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. У Сколівській ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 був проведений урок-гра «Як я можу допомогти природі?». Під час заняття учні грали в ігри «Хто я?», «Бінго». В книгу скарг та пропозицій вносили свої записи щодо збереження та відновлення природи. Для закріплення матеріалу школярі у парах відображали «коли Земля хворіє та радіє». На гілці побажань відтворили свої емоції, які дістали під час уроку.

  • Екоосвіта