І не думай палити!

З настанням сонячних весняних днів та сходженням снігового покриву підвищується пожежна небезпека в лісах.

Територія нацпарку в основному покрита лісом до якої примикають землі приватної та комунальної власності в яких часто виникають підпали сухої трав’яної рослинності, що відповідно загрожує перекиданням та розповсюдженням вогню.

Національний природний парк наголошує, що підпал сухої рослинності у період воєнного часу може прирівнюватись до диверсійної роботи.

Порушення вимог пожежної безпеки тягне за собою накладання штрафу:

-згідно статті 77 КУпАП «порушення вимог пожежної безпеки в лісах» для громадян  від 1530 до 4590 грн. а на посадових осіб – від 4590 до 15300грн.

-а за «самовільне випалювання рослинності або їх залишків» згідно статті 771 КУпАП для громадян від 2890 до 6120 грн. а на посадових осіб – від 15300 до 21420грн.

-ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду для громадян від 6120 до 12240 грн. а на посадових осіб – від 21420 до 30600грн.

Користі від випалювання немає, натомість відповідальність висока.

Спалювання сухої рослинності вивільняє у повітря шкідливі сполуки окису азоту, чадний газ, важкі метали та ряд інших канцерогенних сполук, особливо небезпечні діоксини.

Також потрібно пам’ятати, що громадяни, які недотримуються норм пожежної безпеки, несуть адміністративну чи навіть кримінальну відповідальність за скоєне лихо.

          Закликаємо всіх бути свідомими та відповідальними, а також розуміти наслідки поводження з вогнем в цей непростий час.

Відділ лісового господарства

та відтворення екосистем

НПП «Сколівські Бескиди»

Новини

Наші пернаті друзі

Птахи — невід’ємна частина живої природи, їх потрібно любити і берегти не лише тому, що вони корисні, а й тому, що вони переповнюють наше буденне життя масою позитивних емоцій. Спостерігаючи за ними, особливо навесні, ми отримуємо величезну естетичну насолоду. Пернаті — це не лише користь, а й краса. А краса, як відомо, врятує світ.

  • Фауна
  • Без категорії

У світі комах

У Сколівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №3, для учнів шкільного лісництва проведений екологічний урок «Різноманітність комах у природі». Школярі збагатили свої знання про комах (спосіб життя, будову тіла); формували елементарну уяву про цілісність живої природи. Завдяки іграм вчилися вільно оперувати раніше здобутими знаннями та вміннями в умовах інтеграції різних видів навчальної діяльності. Під час уроку були використані контейнери для комах зі збільшувальними стіклами, макети розвитку комах, лупа.

  • Екоосвіта