Диво-квітка ехінацея

На садибі Сколівського лісництва вирощується лікарська сировина,  однією з цих рослин є ехінацея пурпурова – справжня окраса саду. Завдяки своїм цілющим і лікарським властивостям вона отримала широку популярність у всьому світі.

Свою родову назву ехінацея отримала від грецького слова «echnos» — «їжачок» за трубчасті квітки, жорсткі, як колючки. Американці називають рослину «пурпурова квітка-шишка».

Ехінацея пурпурна - найцінніше лікарська рослина. В медичних практиках в якості імуностимулювальної речовини застосовуються настоянки, відвари і екстракти ехінацеї пурпурної. Для лікарських потреб заготовляють коріння восени, а суцвіття (кошики) збирають під час цвітіння.

Ехінацея також медонос! Всього лише менш ніж з одного гектара посіву ехінацеї пурпурової можна виробити від 60 до 130 кілограм меду.

 

Сколівське лісництво

НПП «Сколівські Бескиди»

Новини

Навіщо нам ліси

Днями, у Крушельницькому ЗЗСО І-ІІ ст. для учнів шкільного лісництва була проведена вікторина «Знавці лісу». На початку школярі ознайомлювалися з типами лісів, які поширені на території НПП «Сколівські Бескиди». Під час вікторини активно відповідали на запитання, грали в ігри «Лісова павутина» та «Лісовий ленд-арт».

  • Екоосвіта

Хіба ревуть олені, як ясла повні?

Чи вдавалось Вам почути звуки «сурмів» оленя благородного? Ні? Тоді зараз саме той час. Адже з приходом осені самець оленя, що шукає самку видає такі звуки. На початку реву одинокі самці займають певну територію, часто – одні і ті ж самі ділянки по кілька років, куди ревом запрошують самок. Збуджені самці ламають гілки, б’ють рогами молоді деревця, здирають кору та гребуть ногами лісову підстилку. Під час гону вони мало їдять, тому втрачають 30-40 кг своєї ваги.

  • Фауна

Хай небо буде мирним, а Україна – чистою!

В третю суботу вересня щорічно проходить акція Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day», участь у якому приймає понад 190 країн. Цього року акція відбувається під гаслом: «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!». До даного заходу долучилися і працівники національного природного парку «Сколівські Бескиди», де провели прибирання та облагородження в урочищі «Альтана» та рекреаційній ділянці «Павлів потік».

  • Екологія