До 25 річчя створення національного природного парку «Сколівські Бескиди»

Географічний центр Парку

     Протяжність території з півночі на південь складає 38 км, із заходу на схід – 39 км, з коливаннями висот над рівнем моря від 420 м (с. Дубина) до 1268  (г Парашка).

Крайня північна точка знаходиться в Підгородцівському лісництві у кварталі 1  урочище «Бухів».

Крайня південна точка знаходиться в Бутивлянському  лісництві у кварталі 30 урочище «Свининці».

Крайня західна точка знаходиться в Приполонинному лісництві у кварталі 18 урочище «Під стодолов».

Крайня східна точка в Сколівському лісництві у кварталі 10  урочище «Лужки».

А де ж знаходиться центр? Перетин ліній крайніх точок припадає на  гору Корчанка висотою над рівнем моря 1180 м.  Цю гору  ще називають Магура.

Знана туристична вершина з якої відкривається природні краєвиди на хребти Зелемінь, Парашку, Боржава, долину  Опору.

Особливо приваблива панорама нашого містечка Сколе.

З центром Парку нам пощастило.  Споруда ретрансляційної станції зв'язку на горі видніється здалеку, слугує орієнтиром мандрівникам.

 

Науковий відділ

НПП «Сколівські Бескиди»

Новини

МАНДРІВНИК – У НАС НОВИЙ ПУТІВНИК

Національний природній парк випустив для відвідувачів та туристів території цікавий путівник. У ньому міститься корисна інформація про найцікавіші природничі об’єкти парку, еколого-просвітницькі центри, що варто відвідати та рекреаційні ділянки, де можна відпочити. В путівнику міститься розгорнута карта з мережею туристичних шляхів з індивідуальними Q-R кодами, при скануванні яких на інтернет-ресурсі можна отримати повну інформацію.

  • Інформація

«Прадерево життя»

Наші предки вважали вербу священним деревом. Вона була символом родинного вогнища. При буревiях проти вiтру кидали вербову гiлочку, яка зупиняла бурю. Магiчнi властивостi вербi приписували завжди. З'їденi рано навеснi вербовi сережки оберiгали людей вiд лихоманки та зубного болю.

  • Флора

Семінар «Інтерпретація природи»

Семінар «Інтерпретація природи» 15-17 квітня на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди» відбувся семінар “Інтерпретація природи”, організований Франкфуртським зоологічним товариством в Україні (FZS) Ukraine за участю учасників 4 національних парків “Сколівські Бескиди”, “Ужанський”, “Синевир”, “Зачарований край” . В ході семінару учасники навчалися розробки інтерпретаційних програм, практикували проведення цікавих екскурсій, здобували новий досвід. який буде використовуватись в подальшій екоосвітній роботі.

  • Екоосвіта