Бурий бешкетник

Цими вихідними ведмідь завітав до однієї пасіки за селом Крушельниця. Любитель солоденького розбив вулик з бджолами, котрі вже були готові до зими.

Це не перший випадок на цій пасіці, адже вона знаходиться поблизу лісу та далеко від людських помешкань.

Оскільки, в лісі зараз немає солодких ягід, то в раціон ведмедя входять в основному горіхи, яблука.

Цього року на території нацпарку фіксувалась досить часті зустрічі з косолапими- грибників та служби охорони.

До зими ще залишився місяць, тож гадаєм що наші ведмеді вже накопичили жир і встигнуть облаштувати барліг, щоб перезимувати.

 

Начальник відділу лісового господарства

та відтворення екосистем Іван ЛЕПЕСЕВИЧ

Новини

Яким побачимо Парк через 10 років

Проведено першу робочу зустріч зацікавлених сторін та громадськості з питань розробки Проекту організації території – основного документу, що визначає стратегію розвитку національного природного парку «Сколівські Бескиди» на 10 років. Розробником Проекту є Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина) у співпраці з адміністрацією Парку та представниками зацікавлених сторін.

  • Інформація

Ошатні шовкохвостики

З настанням холодів та перших снігопадів у населених пунктах, садах, вздовж автодоріг можна спостерігати зграйки «нарядних» пташок – омелюхів звичайних, які прилітають у наші краї для зимівлі. Яскрава пташка, що має густе, пухнасте пір՚я, великий чубчик на голівці і схожа розмірами на шпака. Птахам найбільше подобаються дерева й чагарники з яскравими соковитими плодами, особливо ті, які тримаються на гілках пізньої осені й узимку, допомагаючи їм пережити тривалі періоди негоди (плоди калини, глоду, горобини, шипшини).

  • Фауна

Допомога природі

Людина — частина природи. Але у людини є можливість змінювати її. Від неї залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. У Сколівській ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 був проведений урок-гра «Як я можу допомогти природі?». Під час заняття учні грали в ігри «Хто я?», «Бінго». В книгу скарг та пропозицій вносили свої записи щодо збереження та відновлення природи. Для закріплення матеріалу школярі у парах відображали «коли Земля хворіє та радіє». На гілці побажань відтворили свої емоції, які дістали під час уроку.

  • Екоосвіта