Бойки приїхали до бойків

В рамках договору про співпрацю між національними природними парками «Сколівські Бескиди» та «Бойківщина» відбулася зустріч колективів приурочена до професійного свята –  Дня працівника природо-заповідної справи.

Делегацію НПП «Бойківщина» зустріли в еко-просвітницькому  центрі Бутивлянського лісництва, де гості ознайомилися з історією побуту бойків Сколівщини, експозиційною виставкою писанок  та інформаційно-пізнавальними стендами природничої тематики.

Далі колегам провели екскурсію Палацом баронів Гределів (ХІХ ст.)  –  пам'яткою архітектури місцевого значення, майбутнім візит центром для відвідувачів природо-заповідних територій Сколівщини.

Зацікавило наших сусідів натурне оформлення та надання послуг у  рекреаційній ділянці: «водоспад на річці Кам'янка», «Поляна мрій», водоспад «КОМ», озеро «Журавлине».

Поділилися досвідом вирощуванням плантацій лікарської сировини для виготовлення трав'яних чаїв та роботою еко-центру Крушельницького лісництва.

Зустріч була продуктивною, цікавою  з обміном досвіду роботи установ, нових креативних підходів до охорони, особливо цінних територій.

Літній дощик не став на заваді зустрічі.

 

Прес служба

НПП «Сколівські Бескиди»

Новини

Яким побачимо Парк через 10 років

Проведено першу робочу зустріч зацікавлених сторін та громадськості з питань розробки Проекту організації території – основного документу, що визначає стратегію розвитку національного природного парку «Сколівські Бескиди» на 10 років. Розробником Проекту є Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина) у співпраці з адміністрацією Парку та представниками зацікавлених сторін.

  • Інформація

Ошатні шовкохвостики

З настанням холодів та перших снігопадів у населених пунктах, садах, вздовж автодоріг можна спостерігати зграйки «нарядних» пташок – омелюхів звичайних, які прилітають у наші краї для зимівлі. Яскрава пташка, що має густе, пухнасте пір՚я, великий чубчик на голівці і схожа розмірами на шпака. Птахам найбільше подобаються дерева й чагарники з яскравими соковитими плодами, особливо ті, які тримаються на гілках пізньої осені й узимку, допомагаючи їм пережити тривалі періоди негоди (плоди калини, глоду, горобини, шипшини).

  • Фауна

Допомога природі

Людина — частина природи. Але у людини є можливість змінювати її. Від неї залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. У Сколівській ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 був проведений урок-гра «Як я можу допомогти природі?». Під час заняття учні грали в ігри «Хто я?», «Бінго». В книгу скарг та пропозицій вносили свої записи щодо збереження та відновлення природи. Для закріплення матеріалу школярі у парах відображали «коли Земля хворіє та радіє». На гілці побажань відтворили свої емоції, які дістали під час уроку.

  • Екоосвіта