Восени 2007 р. під час практичних занять з учнями шкільного лісництво колишньої Сколівської школи-інтернат в парку баронів Гредлів я розповідав дітям про дерева, які там ростуть. Давав коротку морфологічну характеристику та інформував про господарське значення кожної породи.
Коли ми підійшли до куртини тиса ягідного, дітей зацікавили те, що на ньому не було шишок (як на інших хвойних породах) , а яскраві червоні ягоди. Довелося детальніше розповісти про це дерево, зокрема, що через надзвичайно цінну деревину його було майже повністю знищено у Карпатах в минулі віки. І тоді один хлопчина запитав: «Якщо тис така цінна деревна порода, то чому досі він рідкісний? Чому його не розводять в наших лісах». І це резонне запитання школяра стало поштовхом до розробки і впровадження Програми відновлення лісів з участю тиса ягідного в Сколівських Бескидах.
Програма почала діяти в НПП «Сколівські Бескиди» з 2008 року. За цей час вирощено тисячі саджанців тиса, закладено десятки гектарів лісових культур з його участю.
Олександр КУШНІР
(колишній науковий співробітник Парку)