Міжнародний день біорізноманіття

22 травня проголошено Міжнародним днем біологічного різноманіття. Його щорічне відзначення – нагода усвідомити відповідальність кожної людини за збереження природної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Загальна кількість видів на планеті невідома. Сьогодні у світі під загрозою зникнення перебуває понад 7 тисяч видів тварин і майже 60 тисяч видів рослин. Людина знищує  середовище існування великої кількість видів ще до того, як ми дізнаємося що вони існують.

На території парку обліковано:

- понад 1000 видів рослин, з яких до Червоної книги України занесено 41 вид;

- 434 види тварин, з яких занесено до Червоної книги України 65 видів.

Спеціалістами та науковцями парку постійно проводяться роботи з вивчення, виявлення та інвентаризації видового складу флори та фауни.

На жаль, видове багатство стрімко зменшується через антропогенне навантаження на довкілля, оскільки людський слід є всюди.

 

 

Науковий відділ

НПП «Сколівські Бескиди»

Новини

МАНДРІВНИК – У НАС НОВИЙ ПУТІВНИК

Національний природній парк випустив для відвідувачів та туристів території цікавий путівник. У ньому міститься корисна інформація про найцікавіші природничі об’єкти парку, еколого-просвітницькі центри, що варто відвідати та рекреаційні ділянки, де можна відпочити. В путівнику міститься розгорнута карта з мережею туристичних шляхів з індивідуальними Q-R кодами, при скануванні яких на інтернет-ресурсі можна отримати повну інформацію.

  • Інформація

«Прадерево життя»

Наші предки вважали вербу священним деревом. Вона була символом родинного вогнища. При буревiях проти вiтру кидали вербову гiлочку, яка зупиняла бурю. Магiчнi властивостi вербi приписували завжди. З'їденi рано навеснi вербовi сережки оберiгали людей вiд лихоманки та зубного болю.

  • Флора

Семінар «Інтерпретація природи»

Семінар «Інтерпретація природи» 15-17 квітня на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди» відбувся семінар “Інтерпретація природи”, організований Франкфуртським зоологічним товариством в Україні (FZS) Ukraine за участю учасників 4 національних парків “Сколівські Бескиди”, “Ужанський”, “Синевир”, “Зачарований край” . В ході семінару учасники навчалися розробки інтерпретаційних програм, практикували проведення цікавих екскурсій, здобували новий досвід. який буде використовуватись в подальшій екоосвітній роботі.

  • Екоосвіта