День екологічної освіти

Щорічно, 12 травня, відзначають міжнародне свято – День екологічної освіти, яке  закликає замислитися кожного жителя планети над тим, як зберегти екологію і не допустити катастрофи.

Вже другий рік поспіль ми відзначаємо її в час воєнної агресії Росії проти України. Руйнування екосистем, забруднення ґрунтів та водного простору, зменшення біорізноманіття, зростання кількості шкідників у лісах  далеко не повний перелік екологічних проблем, з якими Україна зіштовхнеться вже після закінчення війни.

Традиційно у цей день проводяться різні екологічні уроки, тренінги, екскурсії,   акції, які дозволяють людині усвідомити готовність до гармонійного співіснування з природою та раціонального використання природних ресурсів.

З початку року для шкільної молоді було проведено низьку заходів, які були присвячені екологічним проблемам: екологічних уроків – 15, майстер-класів – 6, тренінги, квести, екскурсій – 10. Також були проведені акції: «Зелена країна» - 7, «Будиночок для шпаків» - 4, «Не зривайте первоцвіти» - 3,  «Жива ялинка» - 4.

Екологічну культуру   необхідно розвивати з раннього віку, виховувати гуманне ставлення до природи.

 

Оксана Федищин

провідна фахівчиня

з екологічної освіти

Новини

МАНДРІВНИК – У НАС НОВИЙ ПУТІВНИК

Національний природній парк випустив для відвідувачів та туристів території цікавий путівник. У ньому міститься корисна інформація про найцікавіші природничі об’єкти парку, еколого-просвітницькі центри, що варто відвідати та рекреаційні ділянки, де можна відпочити. В путівнику міститься розгорнута карта з мережею туристичних шляхів з індивідуальними Q-R кодами, при скануванні яких на інтернет-ресурсі можна отримати повну інформацію.

  • Інформація

«Прадерево життя»

Наші предки вважали вербу священним деревом. Вона була символом родинного вогнища. При буревiях проти вiтру кидали вербову гiлочку, яка зупиняла бурю. Магiчнi властивостi вербi приписували завжди. З'їденi рано навеснi вербовi сережки оберiгали людей вiд лихоманки та зубного болю.

  • Флора

Семінар «Інтерпретація природи»

Семінар «Інтерпретація природи» 15-17 квітня на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди» відбувся семінар “Інтерпретація природи”, організований Франкфуртським зоологічним товариством в Україні (FZS) Ukraine за участю учасників 4 національних парків “Сколівські Бескиди”, “Ужанський”, “Синевир”, “Зачарований край” . В ході семінару учасники навчалися розробки інтерпретаційних програм, практикували проведення цікавих екскурсій, здобували новий досвід. який буде використовуватись в подальшій екоосвітній роботі.

  • Екоосвіта